Ogromny kredyt na rozbudowę II linii metra w Warszawie

Warszawa inwestuje w rozwój miasta, co skutkuje ciągłą realizacją nowych projektów. Dlatego też, władze zdecydowały się na ogromny kredyt na rozbudowę II linii metra. Właśnie podpisano umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, a Prezydent miasta zapewnia, że planuje utrzymać dynamiczny rozwój stolicy. 

Ogromny kredyt na rozbudowę metra

Jak poinformował Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – chce on utrzymać stopień rozwoju miasta i nie planuje przestać inwestować w nowe projekty.

„Warszawa jest miastem, które rozwija się niezwykle dynamicznie. Choć utrzymanie tego trendu nie jest łatwe, ze względu na stale rosnące obciążenia. Mimo to jesteśmy zdeterminowani by inwestować w jakość miejskiej infrastruktury. Między innymi chcemy by warszawianki i warszawiacy korzystali z nowoczesnej i przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej, w tym z kolejnych odcinków metra”

Dlatego też, podjęli decyzję o wzięciu kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dzięki czemu przez kolejne lata zapewni on następne przebudowy. Dotyczy ona przedłużenia linii na zachód (9,3 kilometra) od stacji Rondo Daszyńskiego do nowego przystanku Karolin. Dodatkowo, w kierunku północno-wschodnim (7 kilometrów) do przystanku Brudno.  Kwota kredytu to 1,5 miliarda złotych.

Stawiamy na transport publiczny

Wiceprzewodniczący banku zaznaczył, że zależy im, aby mieszkańcy i odwiedzający Warszawę wybierali w większości przypadków transport publiczny zamiast samochodów. Dzięki temu stolica stanie się bardziej dynamiczna i ekologiczna.

ZOBACZ TAKŻE: KOPENHAGA Z ZEROWĄ EMISJĄ CO2

Z linii metra M2 dziennie korzysta prawie 150 tysięcy osób. Uruchomiono ją w 2015 roku, natomiast długość trasy to prawie 10 kilometrów.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.