Na stacjach znikną ceny paliwa za litr – Unia Europejska szykuje zmiany!

Na stacjach znikną ceny

Unia Europejska wprowadza kolejne zmiany dla kierowców. Okazuje się, że już wkrótce na stacjach benzynowych znikną ceny paliwa i Diesla za litr. Zamiast nich pojawią się ceny za 100 km. Zmiany z pewnością wprowadzą spore zamieszanie, ponieważ jak wiadomo, spalanie zależy od wielu czynników. Dyrektywa Unii Europejskiej obowiązuje od 7 grudnia 2020 roku. Istnieje szansa, że w przyszłym roku ceny paliwa i Diesla za litr w pełni znikną ze stacji paliw.

Na stacjach znikną ceny paliwa za litr

Unia Europejska wprowadza zmiany! Po raz kolejny dotyczą one kierowców. Okazuje się, że już wkrótce na stacjach benzynowych znikną ceny paliwa i Diesla za litr. Pokazana natomiast będzie cena za przejechane 100 km. Co więcej, dyrektywa weszła w życie już 7 grudnia 2020 roku. Zmiany na razie nie są jeszcze widoczne, ponieważ stacje powoli przygotują się do zmiany informacji widniejących na dystrybutorach. Ponadto istnieje możliwość, że w przyszłym roku zupełnie znikną ceny za litr, a pokazane będą jedynie za 100 km.

Pomysł Unii Europejskiej budzi spore wątpliwości i niepokój. Jak wiadomo spalanie benzyny zależy od mnóstwa czynników, a ujednolicenie stawki z pewnością będzie dla niektórych mylące. Kolejnym problemem może okazać się oszacowanie ceny, kiedy planujemy zatankować bak do pełna. Wyświetlona cena na stacjach ma pokazywać średnie zużycie trzech najlepiej sprzedających się samochodów w poprzednim roku, pomnożone przez średnią cenę paliwa z trzech miesięcy wstecz.

ZOBACZ TAKŻE: ZWOLNIONY Z PRACY ZROBIŁ ROZRÓBĘ W FABRYCE MERCEDESA! STRATY NA KILKA MILIONÓW! [FOTO, WIDEO]

Celem zmian ma być rozwój tzw. czystej mobilności. Jak informuje portal motofakty.pl:

Inicjatywa ma umożliwić kierowcom lepsze porównanie, ale także przede wszystkim „lepsze informowanie kierowców chcących jeździć niskoemisyjnie”.

Pomysł Unii Europejskiej z pewnością nie spodoba się wszystkim, a szacowanie wydanych na benzynę pieniędzy będzie o wiele trudniejsze. Na szczęście w sieci znajdziemy mnóstwo kalkulatorów i przeliczników, które ułatwią kierowcom kontrolowanie wydanych pieniędzy na benzynę czy Diesla.

źródło: eskarock.pl, motofakty.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.