Myślał, że łaskocze rybę – zwierzę zmarło w męczarniach [WIDEO]

łaskocze rybę

Na TikToku pojawiło się zdumiewające nagranie, na którym widać, jak mężczyzna „łaskocze rybę”. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że płaszczka się uśmiecha, jednak w rzeczywistości walczyła o swoje życie. Ostatecznie zginęła w męczarniach. 

Mężczyzna myślał, że… łaskocze rybę

W sieci pojawiło się nagranie, które na pierwszy rzut oka może wydawać się krótkim, zabawnym filmem z niezwykle uroczą i uśmiechającą się płaszczką. Autor TikToka nagrał, jak „łaskocze rybę”, wydając przy tym pieszczotliwe dźwięki. Zwierzę rzeczywiście wygląda jakby się uśmiechało, jednak baczni internauci szybko nagłośnili sprawę oskarżając mężczyznę o znęcanie się nad płaszczką.

Warto bowiem zauważyć, że zwierzę nie uśmiecha się i wcale nie jest łaskotane, a walczy o swoje życie. Płaszczki podobnie jak ssaki, ptaki czy inne zwierzęta odczuwają ból. Ponadto płaszczki oddychają dzięki skrzelom znajdującym się w okolicy ust. Ich położenie rzeczywiście może sprawiać wrażenie, że zwierzę wygląda jakby miało oczy i uśmiechało się. To właśnie dzięki nim płaszczki są w stanie pobierać tlen znajdujący się w wodzie. Bez niej duszą się i umierają. Ilość czasu spędzona poza wodą zależy m.in. od wieku zwierzęcia, jego kondycji, zdrowia i stresu, na który niewątpliwie jest narażona.

ZOBACZ TAKŻE: PAJĘCZE SIECI OPANOWAŁY AUSTRALIĘ – MIESZKAŃCY MÓWIĄ O „APOKALIPSIE PAJĄKÓW” [FOTO]

Niestety mężczyzna, który nagrał, a następnie opublikował nagranie jak „łaskocze rybę” przyczynił się bezpośrednio do jej śmierci. Jego TikTok obecnie jest hitem w sieci i obejrzano go prawie 200 mln razy.

Do sprawy postanowił odnieść się działacz organizacji na rzecz zwierząt:

Podobnie jak wszystkie dzikie zwierzęta, płaszczki należy pozostawić same sobie, aby żyły w spokoju, bez ingerencji człowieka i szkodliwych dla nich hobby, takich jak wędkarstwo sportowe – skomentował sprawę Ben Williamson z World Animal Protection

Nagranie przedstawiające „łaskotanie” płaszczki możecie obejrzeć poniżej:

@mafishguyNothing to see here….just ##tickling a ##fish and making him ##laugh♬ original sound – Fishing Guy

źródło: tiktok, 9gag

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.