Myli zużyte prezerwatywy i sprzedawali je jako nowe – skandal w Wietnamie

Myli zużyte prezerwatywy

Myli zużyte prezerwatywy i sprzedawali je jako nowe! Te niepokojące wiadomości docierają do nas z Azji, a konkretnie z Wietnamu, gdzie 32-letnia kobieta zajmowała się „odnawianiem” zużytych kondomów, pakowaniem i sprzedawaniem.

Myli zużyte prezerwatywy i sprzedawali

Jak informuje serwis „Vietnam Insider”, w mieście Tan Uen w prowincji Binh Duong w południowej części Wietnamu doszło do skandalicznego oszustwa. Okazuje się, że w wyżej wymienionym mieście, w wynajętym mieszkaniu stworzono „fabrykę prezerwatyw”. Mieszkała tam 32-letnia Pham Thi Thanh Ngoc, która otrzymywała ponad 1000 zużytych prezerwatyw w ciągu miesiąca. Jej praca polegała na czyszczeniu ich za pomocą specjalnego drewienka, a następnie zwijaniu tak, aby wyglądały jak nowe. Po odpowiednim zapakowaniu zużyte kondomy sprzedawano jako nowe.

W ubiegłą sobotę policja przeprowadziła nalot na mieszkanie. W środku znaleziono około 324 tysięcy prezerwatyw o łącznej wadze 360 kilogramów. Ustalono, że na rynek zostało wprowadzonych co najmniej kilka tysięcy sztuk. Lokalne media nie podały informacji ile osób było zamieszanych w proceder, kim byli dostawcy oraz czy kobieta miała jeszcze jakiś współpracowników.

Prezerwatywy są zakwalifikowane jako produkty medyczne, więc pod tym kątem będziemy sprawdzali jakie przepisy zostały złamany – powiedział przedstawiciel lokalnych władz.

 

Szacuje się, że rocznie w Wietnamie zużywa się od 500 do nawet 600 milionów prezerwatyw. Używanie kondomów niewiadomego lub wątpliwego źródła stanowi ogromne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. To narażanie się na wiele chorób wenerycznych.

Warto przypomnieć, że przed zarażeniem się HIV najlepiej chroni całkowita abstynencja seksualna. Należy także pamiętać, że wirus zdecydowanie łatwiej i częściej przenosi się z mężczyzny na kobietę, a nie odwrotnie. W dobie panującego AIDS nie ma już bezpiecznego seksu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy partnerzy są dla siebie pierwszymi w życiu. Należy więc pamiętać o zabezpieczaniu się. Ponadto, konsekwentne używanie prezerwatyw daje 90 – 95% większą ochronę przed chorobami, niż niektóre szczepionki.

ZOBACZ TAKŻE: MANEWRY WOJSKOWE ROSJAN – PRZYPADKIEM ZESTRZELILI WŁASNY MYŚLIWIEC

źródło: zyciestolicy.com.pl, tvp.info

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.