Mroczna zapowiedź Ramzana Kadyrowa. To czeka Ukrainę?

ramzan kadyrow grozi polsce

Mroczna zapowiedź Ramzana Kadyrowa. Czeczeński przywódca jest aktywny medialnie podczas inwazji Rosji na Ukrainę. Sam rzekomo miał przebywać między innymi w Mariupolu podczas działań wojennych. Teraz mówił o tym, co czeka Ukrainę. Jego zdaniem, Rosja po wyzwoleniu samozwańczych republik Doniecka i Ługańska, ruszy po kolejne miasta na Ukrainie. Kadyrow zapowiada, że zdobyty zostanie między innymi Kijów. Powiedział także, co jest właściwym celem wrogich, rosyjskich wojsk w inwazji.

Mroczna zapowiedź Ramzana Kadyrowa. To czeka Ukrainę już niebawem?

Ramzan Kadyrow w czasie trwania wojny jest bardzo aktywny. To właśnie on krytykował rozmowy pokojowe Rosji z Ukrainą i wzywał do jeszcze bardziej zażartych walk oraz całkowitego podporządkowania Ukrainy siłom wroga. Kadyrow teraz przemówił po raz kolejny. Wszystko w momencie, gdy rosyjskie wojska wycofały się spod Kijowa i zaczęły się koncentrować wokół obwodów donieckiego i ługańskiego. To te miejsca są bowiem rzekomo aktualnym celem Rosji. Zdaniem Kadyrowa na tym jednak się nie skończy. Zapowiada on bowiem, że później wojska nieprzyjaciela zdobędą Kijów i wszystkie inne ukraińskie miasta.

Czeczeński przywódca w swoich mediach społecznościowych zamieścił wymowne nagranie. Jego słowa z opublikowanych tam materiałów przytacza portal RMF24.pl. Kadyrow mówił tam wprost:

Zadania są jasne i już zaczynamy działać konkretnie, punktowo. Będzie ofensywa […] nie tylko w Mariupolu, ale także we wszystkich innych osadach, miastach i wsiach. Ale przede wszystkim całkowicie wyzwolimy Ługańsk i Donieck. 

ZOBACZ TAKŻE: OBURZAJĄCE NAGRANIE Z IRLANDII. SAMOCHODY Z ROSYJSKIMI FLAGAMI I SYMBOLAMI „Z”. WIADOMO O CO CHODZIŁO! [WIDEO]

Kadyrow: „To zadanie postawione przez naczelnego wodza, naszego drogiego prezydenta Władimira Władimirowicza Putina”

Dalej Kadyrow mówił o tym, co stanie się po „wyzwoleniu Ługańska i Doniecka”. W RMF24.pl czytamy, co przekazywał w swoich mediach społecznościowych:

To zadanie postawione przez naczelnego wodza, naszego drogiego prezydenta Władimira Władimirowicza. A potem zdobędziemy Kijów i wszystkie pozostałe miasta. […] Naszym celem nie jest podbijanie miast, ale naszym celem jest zniszczenie tych banderowców, nazistów, szatanów. Nie cofniemy się ani o krok.

źródło: RMF24.pl, foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.