Oburzające nagranie z Irlandii. Samochody z rosyjskimi flagami i literami „Z” [WIDEO]

oburzające nagranie z irlandii

Oburzające nagranie z Irlandii obiegło już niemal całą sieć. Widać na nim poruszające się autostradą samochody z rosyjskimi flagami a także słynnymi już literami „Z”, które są symbolem inwazji Rosji na Ukrainę. Kolumna samochodów wspierająca Rosjan zwróciła uwagę ukraińskiej ambasady w Irlandii. Całe zajście wprawiło w złość także samych Irlandczyków. Warto dodać, że na jednym z pojazdów znajdowała się dodatkowo flaga ZSRR. Materiał wideo oraz reakcje otoczenia na opisywane zajście zobaczycie w dalszej części tekstu.

Oburzające nagranie z Irlandii. Samochody z rosyjskimi flagami i literami „Z” przemierzały w kolumnie autostradę [WIDEO]

Niestety, mimo tego, że cały świat doskonale widzi, czego na Ukrainie dokonują Rosjanie – nadal znajdują się osoby, które popierają działania Putina i jego armii. Mowa rzecz jasna o osobach, które nie zamieszkują Rosji, ale są w jakiś sposób z nią związane. Przykre obrazki w zeszłą niedziele musieli oglądać mieszkańcy Irlandii. Jak czytamy w o2.pl – na autostradzie M50 w Dublinie można było zauważyć kolumnę pojazdów przyozdobionych w rosyjskie flagi i charakterystyczną literę „Z”, która jest symbolem inwazji Rosji na Ukrainę. Jeden z pojazdów miał dodatkowo przyczepioną flagę ZSRR. Wszystko można zobaczyć na poniższym materiale wideo:

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA UŻYŁA BRONI CHEMICZNEJ W MARIUPOLU? POJAWIAJĄ SIĘ NAJNOWSZE DONIESIENIA Z UKRAINY!

Kolumnę pojazdów stworzyli Rosjanie od lat mieszkający w Irlandii. Miejscowe społeczeństwo oburzone

Jak się okazuje, za oglądanym powyżej protestem stoją Rosjanie, którzy od lat mają zamieszkiwać Irlandię. Okazuje się, że popierają oni rządy Putina. Wszystko spotkało się z bardzo zdecydowaną reakcją ukraińskiej ambasady w Irlandii, do której dotarło zamieszczone wyżej wideo. Oświadczenie ambasady przytacza portal Daily Mail Online oraz o2.pl – brzmi ono w sposób następujący:

To absolutnie obrzydliwe. Rosjanie w Irlandii demonstrują całkowity brak szacunku dla kraju, w którym mieszkają i Irlandczyków, którzy sprzeciwiają się wojnie Rosji na Ukrainie.

Wszystko spotkało się z potężną krytyką irlandzkiego społeczeństwa, które także potępia agresje Rosji na Ukrainę.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.