Morawiecki zapewnia – mimo kryzysu będą 13. i 14. emerytury

Morawiecki zapewnia

Premier Morawiecki zapewnia, że mimo wielu zagrożeń gospodarczych oraz pogłębiającego się kryzysu będą 13. i 14. emerytury. Nastąpi także ich waloryzacja.

Morawiecki zapewnia, że będą 13. i 14. emerytury

Premier Morawiecki napisał do seniorów list. Na początku zaznaczył, że mimo kryzysu gospodarczego udało się go zminimalizować i to za sprawą obywateli, którzy stosowali się do obowiązujących obostrzeń. Zaznaczył również, najbardziej podatnymi osobami na zachorowanie na Covid-19 są właśnie osoby starsze oraz chore.

Po latach poświęceń i wyrzeczeń zasłużyliście Państwo na to, by spędzić emeryturę spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa. Nieprzewidziane wydarzenia, takie jak atak wirusa, nie mogą przekreślić marzenia o złotej jesieni życia – czytamy w liście od Marawieckiego.

 


ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA AWARIA OCZYSZCZALNI „CZAJKA” W WARSZAWIE. WIADOMO KIEDY ŚCIEKI DOTRĄ DO KOLEJNYCH MIAST

W dalszej części listu dowiadujemy się, że mimo kryzysu seniorzy otrzymają 13. i 14. emerytury, ponieważ fundusze na nie zostały zagwarantowane w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności. Premier podkreślił, że w czasach pandemii koronawirusa emeryci są grupą, o którą najbardziej trzeba się troszczyć. Morawiecki dodał, że już w przyszłym roku seniorzy otrzymają około 1250 zł dodatkowych środków. Warto zaznaczyć, że 14. emerytura trafi do osób, którzy otrzymują świadczenia poniżej przeciętnej emerytury jak i wielu tych, którzy otrzymują emeryturę wyższą od tej kwoty.

Waloryzacja emerytur

To jeszcze nie koniec dodatkowych udogodnień dla osób starszych. Okazuje się, że od przyszłego roku do każdej najniższej emerytury będzie dodawane 50 zł, aby wypłacane świadczenia co roku rosły.

W przyszłym roku do każdej najniższej emerytury dołożymy co najmniej 50 zł, tak by z roku na rok zwłaszcza te najniższe świadczenia konsekwentnie rosły. Choć sytuacja emerytów w Polsce jest dziś dalece lepsza niż jeszcze 5 lat temu, to nadal cel, jaki sobie postawiliśmy, jest dopiero przed nami – dowiadujemy się z listu.

 

źródło: rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.