Kolejna awaria „Czajki” w Warszawie. Wiadomo, kiedy ścieki dotrą do konkretnych miast

kolejna awaria

Kolejna awaria oczyszczalni „Czajka” w Warszawie! Wszystko przez usterkę układu przemysłowego, co skutkuje wypływaniem ogromnej ilości ścieków do Wisły. To kolejna taka sytuacji w niedługim okresie czasu. W sieci pojawiły się dokładne wyliczenia, prezentujące to, kiedy fala ścieków dotrze do poszczególnych miast. Dzięki temu wiadomo, kiedy zanieczyszczenia pojawią się między innymi w Płocku i Toruniu. Jak podają wstępne wyliczenia, do rzeki wpływa około 8 metrów sześciennych ścieków na sekundę. To 8 tysięcy litrów w ciągu jednej sekundy – ta wartość jest zatrważająca. W Warszawie już działa sztab kryzysowy powołany przez Rafała Trzaskowskiego.

Kolejna awaria „Czajki” w Warszawie. 8 tysięcy litrów ścieków wpada do Wisły w czasie jednej sekundy!

Na kolejną awarię „Czajki” nie trzeba było długo czekać. Jak się okazuje, tym razem chodzi o usterkę układu przemysłowego, wobec której ścieki po raz kolejny zaczęły spływać do Wisły. Już teraz wiadomo, że skala problemu jest ogromna – do rzeki wpada bowiem 8 metrów sześciennych ścieków na sekundę, czyli innymi słowy – 8 tysięcy litrów na sekundę. Przy założeniu, że średnia pojemność wanny ma 200 litrów – można rzec, że do Wisły w czasie jednej sekundy wpada aż 40 wanien odchodów, lub blisko 2500 tysiąca wanien na minutę. Dopiero zobrazowanie problemu pokazuje jego prawdziwą skalę.

O wszystkim na swoim Twitterze pisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski:

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCY NOWY TREND NA TIKTOKU – #holokaustchallenge! MŁODZIEŻ KREUJE SIĘ NA OFIARY OBOZÓW ZAGŁADY. PRZESADA?

Wiadomo, kiedy fala ścieków dotrze do konkretnych miast. W sieci pojawiły się wstępne wyliczenia ekspertów

W portalu Twitter pojawiły się informacje z szacunkowymi wyliczeniami, dotyczącymi tego, kiedy fala ścieków dotrze do konkretnych miast. Za udostępnienie wyliczeń odpowiedzialny jest profil IMGW-PIB METEO POLSKA.

Czy woda w warszawskich kranach jest bezpieczna?

W sieci momentalnie zaroiło się od wątpliwości dotyczących skażenia stołecznej wody. Jak jednak zapewniają stołeczne kanały mediów społecznościowych, powodów do obaw nie ma. Miejsce służby robią wszystko, aby sytuację jak najszybciej unormować. Miejsce ma także szereg zabiegów doraźnych, mających zapewnić bezpieczeństwo środowisku i mieszkańcom Warszawy.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.