„Margot” jako Matka Boska – złożono doniesienie do prokuratury

"Margot" jako Matka Boska

„Margot” jako Matka Boska – taką przeróbkę udostępnił na swoim Instagramie jeden z aktywistów LGBTQ. Grafika wzbudziła ogromne kontrowersje. Jan Strzeżek, warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia poinformował na swoim Twitterze, że złożył do prokuratury doniesienie „z Art. 196kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską”.

„Margot” jako Matka Boska

Łukasz Olszewska to aktywista LGBT i współpracownik społeczny posłanki Lewicy, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Na Instagramie pisze o sobie „straszny lewak i niebinarny queer”. To właśnie Łukasz udostępnił na swoim profilu grafikę będącą przeróbką obrazu Matki Boskiej i Michała, ps. „Margot” (identyfikującego się jako Małgorzata). Kontrowersyjny post jest szeroko komentowany w sieci. Jan Strzeżek, warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia postanowił zgłosić sprawę do prokuratury. Jak dowiadujemy się z Twittera:

 

ZOBACZ TAKŻE: RADIO NOWY ŚWIAT OKREŚLAŁO „MARGOT” RODZAJEM MĘSKIM – TERAZ PRZEPRASZA

Warto zaznaczyć:

Art. 196kk mówi o tym, że „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Warto również zaznaczyć, że zdjęcie „Margot” użyte do grafiki pojawiło się już wcześniej na profilu „Stop Bzdurom” na Facebooku. W opisie zdjęcia znajduje się wiadomość od „Margot”. Czytamy:

Koledzy z więzienia kazali przekazać, że Ziobro jest jeb*** ch****. Niniejszym to czynię. Do zobaczenia ziomeczki – jeszcze do was wrócę. Było… głównie nudno, będę opowiadać na dniach. Ale dowiaduję się o wszystkim co wyczyniałyście w ciągu ostatnich tygodni i jestem pełna podziwu! Dziękuję za te DZIKIE ilości wyrazów solidarności. Jesteście wspaniałe społeczności queer – nie wątpcie w swoją siłę. Odpowiadać mediom będę od przyszłego tygodnia. Na razie dajcie mi czas na czas z przyjaciółkami, miłość, seks i jedzenie.

Areszt „Margot”

Warto wspomnieć, że Michał,  ps. „Margot” (identyfikujący się jako kobieta) został zatrzymany za „dokonanie 27 czerwca 2020 roku czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji”. W efekcie trafił do aresztu, co wywołało serię protestów aktywistów LGBTQ. Zarzucono policji brutalność wobec osób zatrzymanych oraz nietolerancję.

 

źródło: twitter.com, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.