Morawiecki o obostrzeniach w Polsce. Najnowsze informacje

morawiecki o obostrzeniach

Morawiecki o obostrzeniach w Polsce: „Jeżeli dalej będzie taka sytuacja, że czwarta fala będzie poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków„. Coraz więcej mówi się o nadchodzącej, kolejnej już fali zakażeń w naszym kraju. Śmiałych wypowiedzi nie szczędzą przedstawiciele rządu oraz eksperci ds. COVID-19. Dużo mówi się także o wprowadzeniu specjalnych obostrzeń, które uderzałyby jedynie w niezaszczepionych. Co o całej sytuacji jeszcze powiedział premier Mateusz Morawiecki?

Morawiecki o obostrzeniach w Polsce. Najnowsze informacje – „nie wykluczamy dalej idących kroków

Chyba jeszcze żadna poprzednia fala koronawirusa nie budziła tylu emocji, co czwarta – i to w momencie, kiedy jeszcze tak na dobre nie nadeszła. To jednak pokłosie tego, że wszystkie kraje robią co w ich mocy, aby tym razem wszystko miało przebieg dość łagodny i nie wiążący się z następnym szeregiem wielu obostrzeń. Tak samo jest również w Polsce. Dlatego już teraz trwa dyskusja na temat ewentualnych restrykcji. Pojawił się nawet pomysł, wedle którego obostrzenia miałyby dotyczyć jedynie osób niezaszczepionych. Mowa o wstępie do restauracji, kin i wybranych sklepów. Dziennikarze RMF FM dotarli jednak do wieści, wedle których nie dojdzie do takiej sytuacji. Wszystko w obawie przed buntem.

Co natomiast o wszystkim mówił premier Mateusz Morawiecki? Głos na temat czwartej fali zakażeń, szef rządu zabrał na poniedziałkowej konferencji prasowej. Padły tam między innymi takie słowa:

Jeżeli dalej będzie taka sytuacja, że czwarta fala będzie poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków.

ZOBACZ TAKŻE: TE OSOBY BĘDĄ UMIERAĆ PODCZAS CZWARTEK FALI. PRZERAŻAJĄCA ZAPOWIEDŹ DR GRZESIOWSKIEGO

Decyzje polskiego rządu mają zapaść w najbliższych dniach

Podczas konferencji prasowej, premier Morawiecki przyznał, że decydujące w kontekście istotnych decyzji, mają być najbliższe dni. Zwrócił także uwagę na niebywale istotne szczepienia, które mogą okazać się barierą skutecznie powstrzymującą kolejną falę, a raczej jej skutki.

W najbliższych dniach będziemy wypracowywać koncepcje dalej idące, ponieważ przeznaczyliśmy maksymalnie dużo sił, środków, wysiłków, bonusów, zachęt dla różnych osób, dla lekarzy, dla zespołów szczepiących, aby nakłonić jak największą liczbę osób do szczepień.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.