Pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020! [WIDEO]

pierwszy medal dla polski

Pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020! Polscy kibice w końcu się doczekali. Po kilku dniach narastającej frustracji i bolesnych porażkach naszych – wydawałoby się – pewniaków do zdobywania medali, teraz można odetchnąć z ulgą. Pojawiały się bowiem nawet obawy, że z Japonii nasi reprezentanci wrócą bez żadnego krążka. Tak się jednak nie stanie, a wszystko dzięki Agnieszce Kobus-Zawojskiej, Marcie Wieliczko, Marii Sajdak i Katarzynie Zillmann. Reprezentantki Polski świetnie zaprezentowały się w finale czwórki podwójnej w wioślarstwie. Po kapitalnym finiszu mogły zawiesić na szyi srebrne medale.

Pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020!

A więc stało się! Biało-czerwoni mogą w końcu pochwalić się pierwszym medalem na trwających w Tokio, przełożonych o rok Igrzyskach Olimpijskich. Wszystko dzięki czwórce podwójnej w wioślarstwie kobiet, która popłynęła w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Panie dały kapitalne emocje, wyprzedzając na finiszu Niemki. Warto podkreślić, że jeszcze przed starem Igrzysk w Tokio były uznawane za jedne z faworytek do zdobycia medalu. W zupełności spełniły oczekiwania głodnych sukcesu kibiców, ale też swoje marzenia.

Na pierwszym miejscu do mety dopłynęły będące wyraźnie poza zasięgiem Chinki, natomiast trzecie na finiszu zameldowały się Australijki. Niemki, które przez długi czas utrzymywały się w czołówce, w pewnym momencie osłabły i straciły szansę na medal.

ZOBACZ TAKŻE: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI O OBOSTRZENIACH W POLSCE. NAJNOWSZE INFORMACJE!

Niebywałe emocje komentatorów Eurosportu podczas finału czwórki podwójnej. To trzeba zobaczyć!

Pierwszy medal na trwających Igrzyskach dla Polski to spora ulga po niedawnych wpadkach. Tylko wczoraj szanse na krążek stracili między innymi koszykarze 3v3 oraz Hubert Hurkacz – czyli jedne z głównych nadziei medalowych. Tym większa była z pewnością radość komentatorów, gdy dziś Polki płynęły po srebro.

Materiał, który w swoich mediach społecznościowych opublikował Eurosport, już teraz stał się hitem. Zobaczcie jak biało-czerwone zdobyły pierwszy medal w Tokio:

źródło: RMF24.pl, Twitter, Eurosport

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.