Krokodyl Mireczek uciekł z czeskiej hodowli – może znajdować się już w Polsce!

Krokodyl uciekł

Krokodyl o niewinnym imieniu Mireczek uciekł z hodowli znajdującej się w Czechach. Zwierzę wymknęło się już w sobotę, jednak jego właściciel zgłosił sprawę do służb dopiero w poniedziałek. Krokodyl zbiegł z miejsca znajdującego się nieopodal rzeki Ostawica, która wpada do Odry. Istnieje więc szansa, że może znajdować się w Polsce. Poszukiwania wciąż trwają.

Krokodyl Mireczek uciekł z hodowli

W ubiegłą sobotę, 24 lipca z czeskiej hodowli uciekł krokodyl o imieniu Mireczek. Ma 5 lat i mierzy około metra długości. Właściciel zwierzęcia zgłosił jego zaginięcie dopiero 2 dni później, co zmniejsza szansę na odnalezienie gada. Warto jednak zaznaczyć, że Mireczek jest zaczipowany i posiada świadectwo rejestracji okazu zagrożonego gatunku, które wydały władze województwa ołomunieckiego.

Drapieżnik wiedzie ziemno-wodny tryb życia, jednak istnieje duża szansa, że będzie poszukiwał wody. Tuż obok hodowli znajduje się rzeka Ostrawica, która wpada do Odry, a co za tym idzie, zwierzę może być już w Polsce. Jeżeli rzeczywiście płynie wzdłuż Odry, istnieje prawdopodobieństwo, że znajduje się w województwie opolskim.

ZOBACZ TAKŻE: ŚPISZ Z PSEM? LEKARZE I BEHAWIORYŚCI OSTRZEGAJĄ – KONSEKWENCJE MOGĄ BYĆ NIEODWRACALNE!

Rzeczniczka policji w Ostrawie Eva Michalíková podkreśliła, że zwierzę jest stosunkowo młode i zwinne. Ponadto, krokodyl uciekł z hodowli 3 dni temu, a więc może polować na koty, psy lub inne zwierzęta w celu zdobycia pokarmu.

Ze względu na to, że zwierzę było bez jedzenia od dwóch dni, może być niebezpieczne dla społeczeństwa – ostrzegła Michalíková.

Służby w dalszym ciągu przeszukują okoliczne domu, ogrody, a także okolice rzeki. W akcję zaangażowanych jest około 20 policjantów i 10 strażników miejskich.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie próbować łapać Mireczka, ponieważ zwierzę jest niebezpieczne. W razie spotkania gada należy natychmiastowo poinformować policję.

 

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.