Rezerwiści wezwani przez armię na obowiązkowe ćwiczenia? Najnowsze doniesienia!

Rezerwiści otrzymają powołania na obowiązkowe ćwiczenia?

W kwietniu 2020 roku miały rozpocząć się ćwiczenia wojskowe dla rezerwistów. Ze względu na pandemię koronawiursa zostały one zawieszone. Czyżby rezerwiści ponownie otrzymali zawiadomienie o stawieniu się na obowiązkowe ćwiczenia? Czy są one związane z agresją Rosji na Ukrainę?

Obowiązkowe ćwiczenia dla rezerwistów

W kwietniu 2020 roku miały odbyć się obowiązkowe ćwiczenia polskich rezerwistów. Z powodu pandemii koronawirusa oraz obowiązujących restrykcji zostały one tymczasowo zawieszone. Jak się jednak okazuje, Siły Zbrojne RP ponownie wysyłają wezwania do rezerwistów w całej Polsce. Przypominamy, że powołanie może otrzymać każdy żołnierz, który został przeniesiony do rezerwy z przydziałem mobilizacyjnym. Ponadto powołanie nie jest zależne od aktualnego miejsca przebywania czy wykonywanego zawodu.

Ze względu na obecnie trwający konflikt ukraińsko-rosyjski, pojawiły się wyjaśnienia dotyczące powodu wezwań rezerwistów. Otóż sztab Generalny Wojska Polskiego poinformował, że zbliżające się ćwiczenia to rutynowe działania. Zapewniono, ze nie mają one związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMATYCZNE NAGRANI Z ATAKU ROSJI NA UKRAINĘ [WIDEO]

Warto podkreślić, że ćwiczenia dla rezerwistów są obowiązkowe, a wezwania dotyczą mężczyzn, którzy mieli wziąć udział w szkoleniu w kwietniu 2020 roku.

„Ćwiczenia są obowiązkowe, a możliwości ich uniknięcia są naprawdę niewielkie. Dlatego wysyłamy karty od lutego, aby rezerwiści mieli czas przygotować swoje życie zawodowe i prywatne na okres ćwiczeń” – powiedział mjr Mariusz Maury, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach.

Ponadto już 21 lutego rozpoczęły się w naszym kraju wielonarodowe ćwiczenia Saber Strike 2022.

źródło: wp.pl, twitter.com, zdjęcie – Instagram Wojska Polskiego

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.