Modelka plus size cierpi na anoreksję! Słowa Tess Holliday poruszyły internautów

Modelka plus size ma anoreksję

Modelka plus size, znana pod pseudonimem Tess Holliday wyznała, że cierpi na zaburzenia odżywiania i anoreksję. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała do internautów, aby powstrzymali się od komentowania jej wyglądu. 

Modelka plus size z anoreksją

Tess Holliday to znana modelka, która promuje ciałopozytywizm. 35-latka wielokrotnie powtarzała, że bez względu na rozmiar i wygląd można ubierać to, na co ma się ochotę. Modelka pozowała również w niezwykle odważnych stylizacjach jak i samej bieliźnie twierdząc, że czuje się w swoim ciele wyśmienicie. W związku z powszechnie znanym podejściem Tess do ciała, jej najnowszy post wzbudził ogromne kontrowersje, a fani nie kryją zdziwienia jak i obaw.

Modelka plus size w najnowszym poście na Instagramie zaapelowała do internautów, aby przestali oceniać ją przez pryzmat wyglądu. Jak sama podkreśliła:

Nie. Komentujcie. Mojej. Wagi. Oraz. Nie. Piszcie. O zdrowiu. Zachowajcie. To. Dla. Siebie. Dziękuję.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE ELEKTRYZUJĄCE WIEŚCI W SPRAWIE ŚMIERCI MAGDALENY ŻUK. CO SIĘ STAŁO Z DOWODAMI?

Ponadto gwiazda wyznała, że cierpi na zaburzenia odżywiania i anoreksję. Przyznała również, że w ostatnim czasie sporo schudła, co nie umknęło uwadze internautów.

Tak, straciłam na wadze – leczę się na zaburzenia odżywiania i karmię swoje ciało regularnie po raz pierwszy w moim całym życiu. Kiedy stawiacie znak równości między „zdrowiem” i czyimś rozmiarem, to tak, jakbyście wprost mówili, że teraz jestem bardziej wartościowa, ponieważ jestem szczuplejsza i wpasowana w panującą kulturę jedzenia. To jest bez sensu, nie jestem tu po to – czytamy w poście modelki plus size.

Tess Holliday zamieściła również post na Twitterze, gdzie poinformowała, że nie wstydzi się mówić głośno o swojej chorobie i leczeniu.

źródło: Instagram, Twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.