Młoda dziewczyna bez uprawnień poprowadziła samolot pasażerski w Rosji?

młoda dziewczyna bez uprawnień

Młoda dziewczyna bez uprawnień poprowadziła samolot pasażerski w Rosji? Tamtejsze media wpadły na trop niezwykle podejrzanej sprawy. Choć na razie pojawiają się jedynie domysły, a całemu śledztwu towarzyszy wiele niewiadomych – istnieje kilka poszlak mówiących o bardzo nieodpowiedzialnym zachowaniu załogi samolotu. Wszystko zaczęło się od nagrania w serwisie Instagram.

Młoda dziewczyna bez uprawnień poprowadziła samolot pasażerski w Rosji?

Rosyjscy dziennikarze na tropie potężnego skandalu. Mianowicie, wiele wskazuje na to, że młoda dziewczyna, która nie miała nic wspólnego z wiedzą z zakresu pilotażu samolotów, usiadła za sterami ogromnej maszyny przewożącej setki osób. Wszystko zaczęło się od tego, że w portalu Instagram kobieta mająca na oko około 20 lat, umieściła nagranie na którym steruje samolotem podczas lotu. Szybko rozpoznano, że jest to maszyna rosyjskich linii lotniczych IrAero wznoszący się nad Syberią. W trakcie nagranie można było słyszeć, jak pilot daje instrukcje co do poprawnego prowadzenia samolotu młodej pasażerce.

ZOBACZ TAKŻE: ZAMKNIĘTE ŻABKI W NIEDZIELE? TAKI POMYSŁ MA SONDOWAĆ RZĄD!

Oficjalne oświadczenie linii lotniczych – dokładnie sprawdzą całą sytuację

Jak się okazuje, nagranie bardzo szybko usunięto z mediów społecznościowych. Co więcej, z sieci zniknął także profil młodej dziewczyny, na którym umieszczono zatrważające nagranie. Linie lotnicze już zapowiedziały specjalne audyty, na których będą dochodzić czy podejrzenia jakie padają w tejże sprawie, mają potwierdzenie w rzeczywistości.

Niektóre źródła podają, że feralny lot odbył się 31 sierpnia. Jedna z rosyjskich stacji telewizyjnych miała nawet ustalić, że kobieta z nagrania to partnerka pilota. Jednakże nie wiadomo jeszcze, ilu pasażerów mogło wtedy podróżować samolotem.

źródło zdjęcia: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.