Żabka zamknięta w niedziele? Taki jest plan „Solidarności”

żabka zamknięta w niedziele

Żabka zamknięta w niedzielę? Od czasu, gdy wprowadzono niedziele niehandlowe, sklepy popularnej sieci skutecznie obchodzą zakaz sprzedaży właśnie w te dni. Wszystko ze względu na status placówki pocztowej. Nie podoba się to jednak niektórym politykom, którzy pragną udoskonalić ustawę w ten sposób, aby także Żabki nie były otwarte w niedziele wolne od handlu. Nie podoba się to osobom, dla których omawiane sklepy są ostatnią deską ratunku, gdy pojawia się nagła potrzeba zrobienia zakupów.

Żabka zamknięta w niedziele? Możliwe wprowadzenie obostrzeń dotyczących niedzielnego handlu

Sklepy sieci Żabka są dla wielu wybawieniem – mowa tutaj przede wszystkich o niedzielach wolnych od handlu. A to dlatego, że właśnie w tychże punktach można zrobić wtedy zakupy. Jest to kapitalna alternatywa dla zapominalskich, którzy nie przygotowali się na zamknięte sklepy wcześniej. Okazuje się jednak, że niebawem może się to zmienić. Niektórzy politycy zapowiadają, że wprowadzona może zostać nowelizacja ustawy o zakazu handlu w niedzielę. Mają być w niej zawarte punkty, które uniemożliwią legalną sprzedaż w niedziele niehandlowe w Żabkach.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK W ROSJI – MĘŻCZYZNA ZAATAKOWAŁ FUNKCJONARIUSZA… KOTEM. DOMOWE ZWIERZĘ PODRAPAŁO TWARZ POLICJANTA 

Zmian pragnie „Solidarność”

Żabki otwarte w niedziele mogą być z tego względu, że posiadają status placówek pocztowych. Nie podoba się to przedstawicielom „Solidarności”, którzy uważają to za zwyczajne wykorzystanie luki w prawie. Uznają oni to także za działanie nieuczciwe. Co więcej, ludzie z „Solidarności” domagają się „wyrzucenia” z ustawy Żabek.

Fakty są jednak takie, że sklepy tejże sieci faktycznie systematycznie rozwijają swoją działalność w zakresie właśnie placówek pocztowych. Sami przedstawiciele tegoż sklepu przyznają także, że już wiele razy do sądu zgłaszano wątpliwości związane z tą kwestią. Sąd jednakże ani razu nie doszukał się u franczyzobiorców działań, które byłyby niezgodne z prawem.

Summa summarum, wydaje się, że podważanie faktu jakoby Żabka była placówka pocztową, jest niemalże niemożliwe. Wszystko może się jednak zmienić, gdy zmianie ulegną także konkretne zapisy ustawy.

źródło zdjęcia: purepc.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.