Minister zdrowia zapowiada trzecią falę pandemii! Kiedy nastąpi?

Minister zdrowia zapowiada

Minister zdrowia zapowiada trzecią falę pandemii! Wprawdzie zaznaczył, że nie jest ona pewna, jednak wszystko w rękach społeczeństwa, które musi zachować szczególną ostrożność i stosować się do panujących obostrzeń. Co więcej, kolejna fala może pokryć się ze szczytem zachorowań na grypę. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Minister zdrowia zapowiada trzecią falę pandemii!

Pandemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć. Na szczęście ilość dobowych zakażeń w naszym kraju zdecydowanie zmalała. To jednak wciąż niewystarczające, aby zrezygnować z panujących restrykcji.

Mniejsza liczba zachorowań wynika m.in. z przejścia na inny system sprawozdawczości. Do tej pory bazowaliśmy na informacjach, które pochodziły z rejestrów prowadzonych w sanepidzie. Ten system charakteryzował się pewnymi opóźnieniami – przekazał minister zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE DANE ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! CO MINUTĘ UMIERA 7 ZAKAŻONYCH!

Nie da się ukryć, że wpływ na spadek zachorowań miały również wprowadzone obostrzenia. Mimo to, 10-15 tys. nowych przypadków koronawirusa dziennie, to wciąż ogromne obciążenie dla służby zdrowia. Należy także zauważyć, że znacznie zwiększyła się liczba dobowych zgonów spowodowana koronawirusem. Minister zdrowia zapowiedział, że Polska może spodziewać się trzeciej fali pandemii prawdopodobnie w okolicy lutego i marca. 

Podkreślił jednak, że istnieje możliwość niedopuszczenia do trzeciej fali, o ile społeczeństwo zachowa należytą ostrożność i będzie stosowało się do panujących obostrzeń. Co więcej, kolejna fala może pokryć się ze szczytem zachorowań na grypę, który co roku przypada właśnie na przełom lutego i marca.

Trzecia fala pandemii to realne zagrożenie. Zróbmy wszystko, żeby jej uniknąć – podsumował Niedzielski.

źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.