Przerażające dane Światowej Organizacji Zdrowia! Co minutę umiera 7 zakażonych!

who apeluje

Przerażające dane Światowej Organizacji Zdrowia obiegły media. Jak się okazuje, za nami najwyższy przyrost liczby zakażeń, a co się z tym wiąże również liczby zgonów. Według obliczeń ekspertów, co minutę na świecie umierało mniej więcej siedem osób na COVID-19. Czy to oznacza, że najgorsze mamy już za sobą? Zobaczcie!

Pandemia zakaźnej choroby rozpoczęła się 17 listopada 2020 roku, w mieści Wuhan, a od 11 marca 2020 roku uznawana jest za pandemię. Od kiedy wirus rozprzestrzenił się w Chinach, nie było możliwości, aby go zatrzymać. Ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchały kolejno w Korei Południowej, w Iranie i we Włoszech. W Polsce po raz pierwszy chorobę zanotowano w marcu 2020 roku. Co ciekawsze, jedynym miejscem na świecie, gdzie nie zostali zarejestrowani chorzy, jest Antarktyda.

Od wielu już miesięcy musimy mierzyć się z inną rzeczywistością i wieloma obostrzeniami, które w mniejszym bądź większym stopniu wpływają na nasze życie. Nie da się ukryć, że najbardziej dało się odczuć pandemię w okresie jesiennym. Przerażające dane Światowej Organizacji Zdrowia właśnie trafiły do mediów i jak się okazuje, od 16 do 22 listopada na świecie był największy przyrost zakażeń, a co za tym idzie, również liczby zgonów. Liczby, które podało WHO, mówią same za siebie!

Przerażające dane Światowej Organizacji Zdrowia!

W okresie od 16 do 22 listopada 2020 koronawirusem zaraziło się ponad cztery miliony ludzi na całym świecie. Liczba ta daje mniej więcej siedem zgonów na minutę. Oznacza to, że mamy już za sobą najgorszy okres od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, jednak nie oznacza to, że teraz liczby będą malały.

WHO udostępniło dane z poszczególnych kontynentów odnośnie liczby zakażeń. Największy przyrost przypadków odnotowano w Afryce. Również w Azji Południowo-Wschodniej, wzrosła liczba zakażeń. Tam zachorowało 351 tys. ludzi, z czego zmarło ponad 4 tys. osób. Niemniej jednak najwyższa liczba zachorowań zaraz po Afryce miała miejsce w Europie. Na COVID-19 zachorowało 1,7 mln ludzi i było ponad 32,5 tys. zgonów.

Jak do tej pory tylko w Polsce odnotowało się 924 428 tys. osób, które zostały zarażone COVID-19. Co więcej, tylko dzisiaj 25 listopada przybyło ponad 15 tys. zakażeń. Niemniej jednak liczby osób, które pokonały koronawirusa, również trzeba wziąć pod uwagę. W naszym kraju wyzdrowiało ponad 480 tys. osób, a na całym świecie jest ich już 26 600 000 milionów!

Zobaczcie również: Szokująca doba w Chinach – 242 zgony i prawie 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem

Źródło: YouTube, O2.pl, Wikipedia