Microsoft uznany za najbardziej etyczną firmę w USA

Microsoft jako najbardziej etyczna firma w USA

Microsoft uznany za najbardziej etyczną firmę w Stanach Zjednoczonych. W badaniach wzięło udział blisko 1000 dochodowych korporacji, które zostały ocenione przez ponad 4000 ankietowanych. Każde z przedsiębiorstw oceniono pod względem 29 aspektów. Jednogłośnie i bezkonkurencyjnie wygrał gigant z Redmond.

Aspekty brane pod uwagę podczas badania

Badaniom poddano 1000 najważniejszych firm w Stanach Zjednoczonych. Oceniło je około 4000 ankietowanych pod kątem podejścia do pracowników, klientów i udziałowców. Ponadto dyskutowano na temat działań na rzecz społeczeństwa i środowiska. Po podliczeniu wszystkich odpowiedzi okazało się, że klienci ocenili firmę Microsoft najwyżej. W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Nvidia, Apple, Intel, Salesforce czy Alphabet.

Warto dodać, że słynny Facebook wylądował dopiero na 149 miejscu. Prawdopodobnie jest to efekt wielu wpadek wizerunkowych firmy, przez co portal mocno stracił zaufanie klientów. Jeżeli chodzi jednak o płace, Facebook znalazł się w czołówce zestawienia. W wywiadzie z CNN Alison Omens z Just Capital stwierdził:

W czołówce zestawienia znajdują się technologiczne i związane z technologiami firmy, a dzieje się tak dlatego, że nasi ankietowani wprost przyznają, że najbardziej liczy się dla nich to, jak traktujesz swoją siłę roboczą. Firmy zajmujące się tymi dziedzinami płacą swoim pracownikom powyżej średniej i dają im możliwość dalszego rozwoju zawodowego.

Stąd branże takie jak bankowość, media czy koncerny energetyczne, znalazły się daleko w rankingu. Przykładowo: JPMorgan Chase jest na 70. miejscu, Bank of America na 71., a First Horizon na 87.

ZOBACZ TAKŻE: RANKING NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH PAŃSTW ŚWIATA NA 2020 ROK

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.