Netflix ratuje kino Paris w Nowym Jorku – działało od 1948 roku

Netflix ratuje kino Paris w Nowym Jorku, które działa od 1948 roku. Jednak bez wsparcia finansowego, nie jest w stanie się utrzymać. Szczególnie przeszkadza mu w tym ogromna konkurencja na rynku. W sierpniu br. skończyła się umowa najmu i kino zamknięto. Jednak listopad okazał się miesiącem zmian, dlatego kino ponownie zostało otwarte. 

Netflix ratuje kino Paris w Nowym Jorku

Paris Theater to miejsce w Nowym Jorku, które działa aż od 1948 roku. Według mieszkańców jest to kultowe miejsce. Jednak w sierpniu bieżącego roku je zamknięto, gdyż skończyła się umowa najmu. W związku z tym nie zapowiadało się na kontynuowanie działalności. Miała na to wpływ przede wszystkim rosnąca konkurencja na rynku. Niestety sukcesywnie pojawiały się duże, komercyjne kina, zgarniając większość klientów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LICZBA OSZUSTW PODCZAS BLACK FRIDAY ROŚNIE

Jak informuje NY Times, bez wsparcia finansowego nie można było liczyć na ponowne otwarcie. Dlatego na ratunek przyszła platforma streamingowa. Mowa o Netflixie. Dzięki temu, w listopadzie kino wznowiło swoją działalność, emitując film „Historia małżeńska”, którą można obejrzeć do 8 grudnia.

 

Wieloletnia umowa z Netflixem może pomóc temu miejscu na ponownie działania i liczne premiery. Dyrektor dr. treści w firmie Netflix, Ted Sarandos poinformował, iż:

„Jesteśmy dumni, że po 71 latach będziemy mogli kultywować tradycję. Paris Theater na Manhattanie stanie się centrum wydarzeń dla naszej marki, miejscem pokazów i premier kinowych”

Z pewnością ta współpraca przyniesie zamierzone, bądź nawet lepsze efekty. Zapewne w kinie w Nowym Jorku zobaczymy też premiery Netflixa. Jesteśmy ciekawi jak potoczy się cały proces i cieszy nas fakt, że takie małe oraz kultowe miejsca dostają szansę na drugie życie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.