Michał W. z zarzutami ws. SKOK Wołomin – grozi mu do 10 lat więzienia

Michał W. z zarzutami

Michał W., znany piosenkarz i lider zespołu Ich Troje usłyszał zarzuty związane z doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem SKOK w Wołominie. Wydarzenia te miały miejsce w 2006 roku. To właśnie wtedy artysta ubiegał się o pożyczkę w wysokości 2,8 mln zł. Michał złożył wyjaśnienia w sprawie i nie przyznał się zarzuconych czynów. W sprawę zamieszana jest również jego ówczesna żona.

Michał W. zamieszany w aferę SKOK Wołomin

Michał W., wokalista oraz lider zespołu Ich Troje usłyszał we wtorek zarzuty związane z przedkładaniem podrobionych dokumentów, poświadczających nieprawdę. Wszystko po to, aby uzyskać pożyczkę w kwocie 2,8 mln zł. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa–Praga.

Z informacji podanych przez Super Express wynika, że do wydarzeń doszło w 2006 roku. Wówczas Michał złożył dokumenty przedstawiające fałszywe informacje oraz zawyżone dochody, celem otrzymania pożyczki w kwocie 2,8 mln zł. Ponadto w tym samym roku miał również podać fałszywe informacje w zeznaniu podatkowym, wpisując kwotę zarobków o połowę mniejszą niż w rzeczywistości. Jego decyzje miały wynikać z trudnej sytuacji finansowej.

ZOBACZ TAKŻE: JACEK MURAŃSKI ZAWALCZY NA FAME MMA 13 – KTO BĘDZIE JEGO RYWALEM?

Potęgujące się kłopoty ekonomiczne sprawiły, że pożyczka nie była spłacana. W 2019 roku kwota do zapłaty, wraz z odsetkami, wynosiła 2,5 mln zł. Prokuratura prowadzi śledztwo związane z posługiwaniem się podrabianymi dokumentami, w celu uzyskania wielomilionowej pożyczki w SKOK w Wołominie.

Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Za popełnione czyny Michałowi W. grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że artysta nie przyznał się do zarzutów. Co więcej, pojawiły się również wątpliwości związane z Anną W., ówczesną żoną piosenkarza. Nie ma pewności co do prawdziwości dokumentów dotyczących zdolności kredytowej kobiety, która była poręczycielem Michała.

 

źródło: se.pl, polsatnews.pl, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.