Mateusz Morawiecki skomentował wyrok wydany przez TK w sprawie aborcji!

mateusz morawiecki skomentował

Mateusz Morawiecki skomentował wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie zakazu aborcji! Polska w ostatnich dniach żyje przede wszystkim zakrojonymi na potężną skalę strajkami. Na ulice wyszły kobiety oburzone takim a nie innym werdyktem TK. Teraz głos w całej sprawie zabrał przedstawiciel rządu, premier Mateusz Morawiecki. Jego słowa przytacza portal RMF24.pl. Jakie jest zdanie szefa rządu w obliczu ostatnich wydarzeń? Co sądzi o strajkach i samej kontrowersyjnej decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny?

Mateusz Morawiecki skomentował wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji!

Strajki w całej Polsce osiągnęły wczoraj apogeum. Kobiety tłumnie wyszły na ulice, aby manifestować swoje racje w związku z niedawno ogłoszoną, kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Przypomnijmy – chodzi o zakaz aborcji w przypadkach, gdy płód jest uszkodzony genetycznie oraz biorąc pod uwagę wiele tego konsekwencji. Słowa Mateusza Morawieckiego przytoczył portal RMF24.pl, my natomiast cytujemy je poniżej – odnoszą się rzecz jasna do wyroku TK:

Wszystkie sytuacje, kiedy jest zagrożone życie kobiety w ciąży, nie są objęte tym wyrokiem. […] Zapis o zdrowiu kobiety cały czas jest.

Ponadto premier dodał:

Będę zalecał badania prenatalne dla wszystkich kobiet. Jest to bardzo ważne, żeby na jak najwcześniejszym etapie rozpatrywać rozwój dziecka. Każde dziecko i każda kobieta jest i będzie przedmiotem naszej ogromnej troski.

Natomiast odnosząc się bezpośrednio do decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny, orzekł:

Prawo wyboru jest kwestią fundamentalną, ale żeby zorganizować to prawo wyboru, to trzeba żyć. […] W tym wyroku chodzi o wykluczenie przesłanki eugenicznej, a nie o przypadki, gdy zagrożone jest życie kobiety.

Będziemy z ogromną troską podchodzić do wszystkich kobiet, będziemy pomagać kobietom, dzieciom, żeby mogły się rozwijać w łonie matki, dalej żyć.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDALICZNE SŁOWA PROBOSZCZE WE WROCŁAWSKIM KOŚCIELE – „PRZEPROŚCIE MAMY, ŻE WAS NIE WYDRAPAŁY!” – ZOBACZ KONTROWERSYJNE NAGRANIE

Mateusz Morawiecki o protestach w całej Polsce – „Akty agresji, napaści, barbarzyństwa są absolutnie niedopuszczalne”

Premier Mateusz Morawiecki skomentował także ogólnopolskie protesty, które miały wczoraj i w niedzielę miejsce w największych miastach naszego kraju (choć jak dobrze wiadomo, także w mniejszych miasteczkach społeczeństwo nie pozostało obojętne na kontrowersyjną decyzję TK).

Najwięcej miejsca w swoim oświadczeniu, premier w kontekście protestów poświęcił tematowi agresji:

Dzisiejsze wzburzenie, dzisiejsze sytuacje, które oznaczają akty agresji, napaści, ataku nie powinny mieć miejsca, będziemy im ze stanowczością przeciwdziałać, bo burzą ład społeczny. […] Akty agresji, napaści, barbarzyństwa są absolutnie niedopuszczalne. […] Wykluczamy wszelką agresję w życiu publicznym. Apeluję, żeby powstrzymać się od agresji.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.