Skandaliczne słowa proboszcza – „Przeproście mamy, że was nie wydrapały” [WIDEO]

skandaliczne słowa proboszcza

Skandaliczne słowa proboszcza w jednym z wrocławskich kościołów! W całej Polsce tematem numer jeden – nie licząc epidemii koronawirusa – jest rzecz jasna sprawa zakazu aborcji w ściśle określonych przypadkach. Wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny stał się powodem wielu strajków i protestów. Kobiety w całej Polsce wyszły na ulice, aby pokazać oburzenie wydaną decyzją. Co więcej, w niedzielę protesty miały miejsce także w kościołach, podczas odprawiania mszy. W sieci pojawiło się wideo pochodzące – według autora – z jednej z wrocławskich świątyń. Widać na nim księdza, który do grupy protestujących zwraca się następującymi słowami: „Przeproście mamy, że was nie wydrapały”. Poniżej można zobaczyć nagranie!

Skandaliczne słowa proboszcza – „Przeproście mamy, że was nie wydrapały”

Sytuacja, jaką w Polsce obserwujemy od kilku dni, nie napawa optymizmem. Mowa tutaj oczywiście o rosnącej w siłę epidemii koronawirusa, ale też choćby strajku rolników oraz małym buncie wśród restauratorów i właścicieli pubów oraz kawiarni. Teraz na domiar złego doszła sytuacja związana z decyzją Trybunału Konstytucyjnego na temat zakazu aborcji. Wyrok wydany przez TK bardzo nie spodobał się kobietom, które zmobilizowały się i w weekend wyszły na ulice wielu miast.

Jak podają krajowe media, protesty miały miejsce także w kościołach. Przeciwnicy decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny dali wyraz swojemu niezadowoleniu podczas mszy świętych. Takie sytuacje miały miejsce między innymi w Poznaniu czy Wrocławiu. Właśnie w tym drugim mieście miało dojść do skandalu. Jak podają autorzy nagrania, które pojawiło się w sieci – proboszcz jednego z kościołów do protestujących zwrócił się następującymi słowami:

Przeproście mamy, że was nie wydrapały!

ZOBACZ TAKŻE: CO Z BOŻYM NARODZENIEM W TYM ROKU? CZY BĘDZIE WYGLĄDAŁO TAK SAMO, JAK ZAWSZE? MINISTER ZDROWIA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ! PRZED NAMI TRUDNE ŚWIĘTA…

Wideo z bulwersującymi słowami księdza wywołuje wiele kontrowersji. Zobacz nagranie!

O całej sytuacji można przeczytać między innymi na łamach portalu natemat.pl. Tam też można odszukać odniesienia do relacji „Gazety Wyborczej”, która także przyjrzała się całemu omawianemu zajściu.

Według przypuszczeń, wideo z księdzem nagrane zostało przed kościołem św. Franciszka z Asyżu w okolicach ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Wszystko można zobaczyć poniżej:

źródło: natemat.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.