„Marsz o wolność” w Gdyni – policjant dusił starszą kobietę, poszło o brak maseczki? [WIDEO]

marsz o wolność

„Marsz o wolność” w Gdyni – policjant dusił starszą kobietę, czy poszło o brak maseczki? W sieci pojawiło się zaskakujące nagranie, prezentujące całe zajście. Internauci są wściekli – nie spodobało im się zachowanie funkcjonariusza. W całej Polsce w miniony weekend odbyło się wiele podobnego typu zgromadzeń. Ludziom nie podobają się ograniczenia nakładane na społeczeństwo w związku z epidemią koronwirusa. Niektórzy postanowili protestować. Jak widać na załączonych obrazkach, nie wszędzie było spokojnie. Wideo w portalu YouTube umieścił kanał TARNOGORSKI. Wszystko można zobaczyć poniżej.

„Marsz o wolność” w Gdyni – policjant dusił starszą kobietę, poszło o brak maseczki?

Ostatni weekend w Polsce stał pod znakiem protestów. Swoje racje pokazywali ludzie, którzy buntują się obostrzeniom wprowadzanym przez rząd z powodu epidemii koronawirusa. Największe kontrowersje budzi obowiązek zakładania maseczek ochronnych nawet na świeżym powietrzu. Przeciwnicy tego pomysłu wprost oznajmili, że nie zamierzają dać się zmusić do zasłaniania ust oraz nosa. Nawet mimo tego, że wszystko grozi wysokim mandatem lub nawet grzywną nakładaną przez sanepid.

Do nerwowej sytuacji doszło na „Marszu o wolność” w Gdyni. O wszystkim na łamach swojego portalu pisze strona tarnogorski.info.

Jak można przeczytać w wyjaśnieniach Jolanty Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, widoczna na nagraniu kobieta nie chciała podać funkcjonariuszom swoich danych. Mimo wielu próśb, nie dawała za wygraną. To okazało się punktem zapalnym.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK W HISZPANII! PIŁKARZE RĘCZNI Z TAMTEJSZEJ EKSTRAKLASY ZAGRALI MECZ W MASECZKACH OCHRONNYCH. CAŁY SPORTOWY ŚWIAT JEST W SZOKU, ZOBACZ ZDJĘCIA!

Nagranie opublikowane w portalu YouTube budzi sporo kontrowersji. Zobacz wideo!

Internauci nie pozostawili suchej nitki na funkcjonariuszu, który podejmował interwencję wobec starszej kobiety. Znalazły się jednak także osoby, które stają po stronie mundurowego. Kto jednak w istocie miał rację?

Nagranie rozpoczyna się w momencie, gdy kobieta prosi policjanta o to, by ten przestał ją dotykać. Krótka wymiana zdań kończy się próbą zatrzymania i duszenia nie chcącej się wylegitymować. Na końcu policjant jednak odpuszcza.

Portal tarnogorski.info przytacza wypowiedź Jolanty Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, z której można się dowiedzieć, że policjant był zmuszony do użycia środków przymusu bezpośredniego. Nie wszystkim jednak takie tłumaczenie wystarcza. Na tarnogorski.info można jeszcze przeczytać słowa przedstawicielki policji z Gdyni:

W tej sprawie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa, zakłócanie porządku oraz odmowy podania danych.

Wideo opublikowano w portalu YouTube na kanale TARNOGORSKI:

źródło: YouTube, tarnogorski.info – https://tarnogorski.info/wycieklo-szokujace-nagran/

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.