Wracają godziny dla seniorów. Od kiedy i na jakich zasadach zostaną wprowadzone?

Wracają godziny dla seniorów

Jak można było się spodziewać, z przyjściem chłodniejszych dni nastąpił wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Z tego powodu rząd wprowadza kolejne obostrzenia, a już od najbliższego czwartku tj. 15 października wracają godziny dla seniorów! Zobaczcie, co zmieni się tym razem!

Godziny dla seniorów!

W sobotę 10 października premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że po raz kolejny wracają godziny dla seniorów. W tym czasie w sklepach, aptekach i drogeriach to najstarsi mieszkańcy naszego kraju będą mogli udać się na zakupy. Jest jednak jedna kluczowa zmiana. Z wypowiedzi szefa rządu wynika, że tym razem w określonych godzinach w sklepach będzie mogło przebywać więcej osób w porównaniu do wiosny biegłego roku.

Podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak jak to było wiosną, od 10 do 12, w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach, naprawdę dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom – usłyszeliśmy w sobotę podczas konferencji prasowej.

Godziny dla seniorów: od kiedy i kto będzie mógł zrobić zakupy?

Od kwietnia tego roku w sklepach w godzinach od 10-12 mogły przebywać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Tym razem rząd podjął decyzję o obniżeniu progu wieku podczas godzin dla seniorów. Jest to kluczowa zmiana, ponieważ tym razem w określonych godzinach w sklepach będą mogły przebywać osoby od 60. roku życia. Tym samym oznacza to, że podczas godzin dla seniorów na zakupy będzie mogła się wybrać większa ilość osób.

Pomimo tego, że ustalona jest data powrotu godzin dla seniorów, to jak do tej pory nie opublikowano żadnego projektu przepisów w tej sprawie. Co więcej, w sieci pojawia się coraz więcej krytyki, co do takiego rozwiązania. Mnóstwo osób uważa, że zamiast wprowadzać tego typu ograniczenia, rząd powinien zezwolić na przywrócenie handlu w niedziele, co rozładowałoby ruchu w sklepach. Pojawiają się również głosy, że przy takim rozwiązaniu w przyszłości ceny mogą poszybować w górę.

Zaznaczmy, że od kilku dni mamy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Jak na ten moment w naszym kraju mamy 4 178 zakażonych osób, z czego 32 osoby zmarły, a 1320 wyzdrowiało.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji zaapelował również do seniorów:

Apelujemy o to, by osoby starsze pozostały w domach”

Źródło: biznes.post.pl, youtube.com

Zobacz również: Mandat za brak maseczki – wszystko co musisz wiedzieć o art. 54 Kw.