Piłkarze ręczni zagrali w maseczkach w meczu ekstraklasy [ZDJĘCIA]

piłkarze ręczni zagrali w maseczkach

Piłkarze ręczni zagrali w maseczkach w meczu ekstraklasy! Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w Hiszpanii na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki ręcznej. Choć wszystko brzmi jak żart – groteskowe zajście naprawdę miało miejsce. Wszystko przy okazji pojedynku ABANCA Ademar Leon z DS Blendio Sinfin Santander. Miejscowe władze w związku z rosnącą liczbą zakażeń w regionie wprowadziły obostrzenia, według których w halach i na zamkniętych obiektach, nawet uprawiający sport muszą nosić maseczki. Jak się okazuje, przepisu nie dało się objeść nawet w poważnych rozgrywkach, jakimi niewątpliwie jest hiszpańska ekstraklasa piłki ręcznej mężczyzn. W sieci pojawiły się zdjęcia z rzeczonego meczu. Widok zamaskowanych zawodników jest naprawdę niesamowity.

Piłkarze ręczni zagrali w maseczkach w meczu ekstraklasy. Cały sportowy świat w szoku

Piłkarze ręczni zagrali w maseczkach w meczu hiszpańskiej ekstraklasy! Do niesamowitej sytuacji doszło w miniony weekend. Wszystko podczas spotkania ABANCA Ademar Leon z DS Blendio Sinfin Santander. Jak donosi portal sport.tvp.pl, zawodnicy nie mieli wyjścia i przez decyzję miejscowych władz musieli zagrać w maseczkach. Cały sportowy świat jest w szoku i z niedowierzaniem patrzy na to, co wydarzyło się w Hiszpanii.

Za przedziwną decyzję odpowiadają władze regionu Kastylii i Leon. To właśnie w tamtym regionie ostatnio notuje się coraz to więcej nowych zakażeń koronawirusem. Ale czy zmuszanie zawodowych sportowców do grania w maskach ma w ogóle jakiś sens? Na fotografiach ze spotkania widać, że większości zawodników maseczki spadały z nosów. Zamiast pomagać, na pewno przeszkadzały. Maski założyli także sędziowie.

piłkarze ręczni zagrali w maseczkach

ZOBACZ TAKŻE: TORUŃ – GOŚĆ Z BMW WPADŁ W SZAŁ I SKOPAŁ SAMOCHÓD INNEGO KIEROWCY! WCZEŚNIEJ NIEMAL DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI, WYMUSZAJĄC PIERWSZEŃSTWO. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGARNIE!

Sportowy świat z niedowierzaniem patrzy na to, co właśnie stało się w Hiszpanii. Kibice pukają się w głowę

Można odnieść wrażenie, że pewna granica absurdu została przekroczona w momencie, gdy rozpoczął się mecz z piłkarzami ubranymi w maseczki ochronne. Pomijając aspekty zdrowotne i wygodę samych zawodników, na zdjęciach wyraźnie widać, że podczas dynamicznej rozgrywki spadały one z nosów zawodników. Jaki był zatem sens ich ubierania?

Niektórzy internauci zauważyli, że jeżeli rzeczywiście przepisów nie dało się obejść, to dlaczego piłkarze ręczni nie mieli zapewnionych specjalnych maseczek umożliwiających uprawianie sportu? Jak można się domyślać, wybrano wersję budżetową i zagrano w jednorazowych maseczkach.

źródło: Twitter, sport.tvp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.