„Margot” opublikował film z atakiem na policjantów i ogłosił nową zbiórkę – jej cel nie spodoba się służbom! [WIDEO]

Margot opublikował film

„Margot” opublikował na swoim Instagramie film, na którym widać, jak ze squatu „Syrena” rzucano balonami z wodą w policjantów. Co więcej, zamieścił także link do kolejnej zbiórki, na którą zebrano już prawie 12 tys. złotych.

„Margot” opublikował film z atakiem na policjantów i ogłasza nową zbiórkę!

Michał Szutowicz identyfikujący się jako kobieta, szerzej znany jako „Margot” to aktywista społeczny i współzałożyciel kolektywu „Stop Bzdurom”. Zdobył popularność na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku, kiedy brutalnie zaatakował działacza Fundacji Pro Life. Ponadto po jego zatrzymaniu i aresztowaniu zdobył uznanie m.in. w szeroko pojętym środowisku LGBT+. Warto dodać, że jego aresztowanie nie miało żadnego związku z jego płcią, orientacją czy poglądami. „Margot” po wyjściu na wolność zorganizował zbiórkę pieniędzy pt. “Stop Bzdurom – fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy”, na którą wpłacono ponad 317 tysięcy złotych. W ostatnich dniach Michał zdradził, na co przeznaczono zebrane pieniądze. Nie wszystkim darczyńcom może się to spodobać. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Tym razem „Margot” opublikował na swoim Instagramie film, w którym widać, jak ze squatu „Syrena” rzucano balonami z wodą w funkcjonariuszy policji. Nagranie z tego zdarzenia możecie zobaczyć poniżej:

 

Co więcej, we wpisie Michała pojawił się również link do kolejnej zbiórki. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone „na baloniki”, a także statyw dla TV Kryzys, bębny dla Rytmów Oporu, paliwo i ogólnie pojętą walkę o prawa. W poście Michała czytamy również:

Fejsik uznał że naruszamy standardy, przywracamy posta i nadal zbieramy na baloniki https://zrzutka.pl/tgfd26 Przedwczoraj w trakcie pałowania i zatrzymywania osób biorących udział w solidemie pod komendą na wilczej policja próbowała obstawiać nasz dom. Nie ma dla policji miejsca pod wolnościową przestrzenią i nie będzie nam blokować wejścia do chaty! Od teraz za każdym razem jak będą się pojawiać to będą odpowiednio witani. Dzięki Wam za to, że jesteście na ulicach i wspieracie osoby zatrzymywane. Jasny przekaz prosto z serca – każdy policjant to wiadomo kto.

Do tej pory zebrano prawie 12 tys. złotych.

źródło: twitter.com, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.