Mapy Google pokażą ceny paliw na stacjach benzynowych – kolejne ułatwienie dla kierowców!

ceny paliw w Mapach Google

Mapy Google wprowadzają nową opcję. Funkcja niewątpliwie wpłynie na decyzje kierowców, którzy planują zatankowanie samochodu. Już niebawem w Google Maps pojawią się ceny paliw na stacjach benzynowych. Na ten moment funkcja działa jedynie w niektórych miejscach, jednak jej zasięg stale się zwiększa. Jak działa? Poznajcie szczegóły!

Mapy Google pokażą ceny paliw

Google Maps to jedna z najchętniej używanych aplikacji. Korzystają z niej nie tylko kierowcy, ale również podróżnicy i piesi. Jej wielką zaletą są regularne aktualizacje, dzięki którym możemy sprawdzić natężenie ruchu, objazdy czy ewentualne korki. Prosta w użyciu aplikacja ma również liczne opcje, takie jak informowanie o najbliższych fotoradarach czy kontroli policji. Bez problemu znajdziemy również najbliższe restauracje, sklepy i bary, łącznie z ich godzinami otwarcia.

Okazuje się, że Google wychodzi naprzeciw kierowcom, którzy chcą świadomie podejmować wybór stacji benzynowej. Nie da się ukryć, że ceny rosną, a trwająca pandemia koronawirusa i pogłębiający się kryzys działa na niekorzyść wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że kierowcy chcą nieco zaoszczędzić na paliwie, które także nieubłaganie drożeje.

ZOBACZ TAKŻE: NIE ZATANKUJESZ SWOJEGO AUTA SAMODZIELNIE! OGROMNE ZMIANY NA STACJACH BENZYNOWYCH!

Z pomocą przychodzą Mapy Google, które już niebawem pokażą ceny paliwa na stacjach benzynowych. Na ten moment funkcja dostępna jest jedynie na części stacji, jednak jej zasięg stale się powiększa. Warto więc na bieżąco odświeżać aplikację, aby dowiedzieć się czy opcja jest już dla nas dostępna. Dzięki niej kierowcy bez problemu znajdą stację benzynową z odpowiednimi dla nich cenami i bezpośrednio wyznaczą do niej trasę. Funkcja działa na systemach Android i iOS. Pojawiła się także na Android Auto, więc niebawem powinna działać również w przypadku Apple CarPlay.

Ceny paliwa znajdziemy wpisują w wyszukiwarkę frazę „stacja paliw”. Wówczas na obszarze mapy pojawią się  ikony stacji, a w niektórych przypadkach i ceny. Jeśli cen nie ma na mapie, należy kliknąć w logo stacji, wybrać zakładkę „przegląd”, a tam znajdziemy informacje na temat cen, o ile zostały one wpisane w informacje o stacji.

źródło: bankier.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.