Nie zatankujesz swojego auta samodzielnie! Ogromne zmiany na stacjach benzynowych!

koszmar trwa paliwo

Kierowców czekają zmiany na stacjach benzynowych i wszystko wskazuje na to, że możemy zapomnieć o samodzielnym tankowaniu swoich samochodów. Ze względów bezpieczeństwa kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i oddać swoje auto w ręce pracownika. Kiedy w życiu wchodzą nowe przepisy?

Każdy kierowca musiał przejść przez ten etap i nauczyć się tankować swój samochód. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że mnóstwo osób ma z tym problem, a jak wiadomo z paliwem nie ma żartów. To właśnie ze względów na nasze bezpieczeństwo już od 2 kwietnia w życie wejdą nowe przepisy i to nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Zobacz również: Zakaz używania telefonów komórkowych na stacji? Ten film wszystko wyjaśnia… [WIDEO]

Nie zatankujesz swojego auta samodzielnie! Ogromne zmiany na stacjach benzynowych!

Choć wielu kierowcom tankowanie auta nie sprawa żadnych problemów i od lat ta procedura wygląda tak samo, to już od 2 kwietnia czekają nas  ogromne zmiany na stacjach benzynowych. Wyznaczony będzie do tego pracownik stacji benzynowej. Oznacza to, że podjeżdżając na stację paliw, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pracownika, który zatankuje nasz samochód.

Bez wątpienia będzie to miało swoje plusy i minusy. Wszystko wskazuje na to, że na stacjach będzie jeszcze drożej, ponieważ właściciele będą musieli zatrudnić więcej pracowników do obsługi dystrybutorów. Kierowcy muszą wziąć pod uwagę również fakt, że mogą tworzyć się kolejki przy dystrybutorach. Nie da się ukryć, że częściej będziemy również namawiani na zatankowanie droższego paliwa.

Są również plusy tej rewolucji. Nasze pojazdy bez wątpienia na tym skorzystają. Nie pomylimy już więcej Diesla z benzyną, jak i nie wlejemy za dużo paliwa do baku. Jego zbyt duża ilość powoduje uszkodzenia silnika, o czym powinien wiedzieć każdy kierowca.

Zobacz również: Jak nie tankować samochodu? Idealnym przykładem facet, który wpadł w furię [WIDEO]

Choć od kiedy pamiętamy, tankowanie pojazdów na stacjach benzynowych wyglądało tak samo, a kierowcy mogli jedynie poprosić pracownika stacji o pomoc, to teraz będzie ona obowiązkowa i to w całej Europie.

Źródło: wrc.net.pl, YouTube