Mamed Ch. oskarżony przez prokuraturę – grozi mu do 10 lat więzienia!

Mamed Ch.

Do sądu trafił wniosek przeciwko grupie 17 osób, wśród których ma znajdować się znany zawodnik MMA i KSW. Mamed Ch. został oskarżony przez prokuraturę m.in. o paserstwo oraz obrót fałszywymi pieniędzmi. Sprawę prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Mamed Ch. oskarżony

Do sądu w Tarnowskich Górach w połowie lipca dotarł wniosek skierowany przeciwko grupie 17 osób. Wśród nich ma znajdować się znany zawodnik MMA pochodzenia czeczeńskiego. Mieli oni popełnić blisko 140 czynów zabronionych. W tym paserstwo, oszustwa, obrót fałszywymi pieniędzmi, przywłaszczenie mienia, składanie fałszywych zeznań oraz podrabianie dokumentów.

Warto wspomnieć, że oskarżony Mamed Ch. został zatrzymany w związku ze sprawą już w 2019 roku. Skierowano wówczas wniosek o areszt dla Mameda, jednak sąd nie przychylił się do wniosku.

Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale materiał dowodowy jest już zgromadzony w takim stopniu, że nie ma obawy matactwa i przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego – powiedział wówczas prokurator.


ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZY MEDAL DLA POLSKI NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W TOKIO [WIDEO]

Sprawa Mameda sięga jednak 2017 roku, z tym że początkowo sprawą zajmowała się strona Słowacka. Po kilku miesiącach polska prokuratura również wszczęła śledztwo w sprawie.

Oskarżony Mamed Ch. wkrótce ma usłyszeć akt oskarżenia dotyczący paserstwa, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, znieważenia policjanta, posiadania broni, a także nakłanianie do podpalenia samochodu. Za te czyny grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Mamed Ch. to jeden z najpopularniejszych reprezentantów Polski w sztukach walki. Na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć m.in. międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze półciężkiej i średniej.

 

źródło: onet.pl, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.