Małpia ospa w kolejnym europejskim kraju. Jak czuje się zakażony?

małpia ospa w kolejnym

Małpia ospa w kolejnym europejskim kraju. Władze Słowenii poinformowały o wykryciu pierwszego zakażenia wirusem, o którym jest tak głośno w ostatnich dniach. Wiadomo skąd przyjechał pacjent oraz jak się czuje. Rewelacje potwierdziły największe słoweńskie media. Tymczasem w sprawie wirusa oficjalne stanowisko zajęło WHO. Organizacja uważa, że nie ma powodów do paniki, a małpią ospę da się opanować. Mimo to uznano, że rozprzestrzenianie się wirusa jest póki co czymś naprawdę niezwykłym i godnym uwagi.

Małpia ospa w kolejnym europejskim kraju. Jak czuje się zakażony pacjent?

Znów powraca temat małpiej ospy. Niedawno informowano o tym, że pierwszy kraj w Europie wprowadził kwarantannę dla zakażonych tymże wirusem. Okazała się nim Belgia. Teraz natomiast potwierdzono doniesienia, że dotarł on do kolejnego kraju. Mianowicie, pierwszy przypadek zakażenia małpią ospą wykryto w Słowenii. Potwierdziły to tamtejsze największe krajowe media, w tym słoweńska telewizja N1.

Jak czuje się zakażony pacjent? RMF24.pl podaje, że mężczyzna trafił do szpitala w Lublanie w poniedziałek. W ostatnim czasie miał podróżować na Wyspy Kanaryjskie. Póki co jego stan jest stabilny. Łagodne są też objawy zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE: OTRUCIE PSA W LEGNICY – NOWE FAKTY W SPRAWIE, KTÓRA PORUSZYŁA CAŁĄ POLSKĘ! POLICJA PODAJE, ŻE UDAŁO SIĘ ZATRZYMAĆ PODEJRZANEGO. KIM JEST I CO O NIM WIADOMO? W JAKIM STANIE JEST OTRUTY PIES?

WHO apeluje o spokój. „Wirusa da się powstrzymać”

Światowa Organizacja Zdrowia nie pozostaje obojętna na rozwój sytuacji związanej z wirusem małpiej ospy. WHO jednakże uspokaja i zapewnia, że wirusa da się opanować. Dyrektorka Światowej Organizacji Zdrowia ds. globalnych zagrożeń chorobami zakaźnymi – Sylvie Briand – przyznała mimo wszystko, że aktualne rozprzestrzenianie się wirusa jest naprawdę niespotykane. Jej wypowiedź przytacza RMF24.pl:

Choć rozprzestrzenianie się małpiej ospy jest czymś niespotykanym, wirusa da się powstrzymać.

Na chwilę obecną, poza Afryką na świecie potwierdzono 131 przypadków zakażenia wirusem małpiej ospy. Sylvie Briand powiedziała jeszcze:

Zachęcamy wszystkich do zwiększenia ostrożności i nadzoru transmisji wirusa.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.