Komunia 2022 – ile dać do koperty? Nie każdego na to stać

komunia 2022 ile dać

Komunia 2022 – ile dać do koperty? Jak się okazuje, nie każdego na stać. Przyjęcia komunijne stają się coraz to bardziej wymyślne. Wraz z tym rosną oczekiwania co do gości pod względem prezentów. Pierwsza komunia święta już dawno stała się komercyjnym przyjęciem. Dzieci nie przeżywają uroczystości duchowo, a wszystko sprowadza się do prezentów. Stąd też coraz częściej pojawiają się pytania – ile pieniędzy należy dać dziecku na komunię? Tegoroczne „stawki” mogą niektórych zaskoczyć.

Komunia 2022 – ile dać do koperty? Nie każdego stać na taki wydatek…

Okres komunijny daje się we znaki kieszeniom wielu Polaków – zarówno rodzicom dzieci, którzy organizują przyjęcia, jak i gościom, którzy muszą się wykosztować na prezenty. Te z kolei nie zawsze spełniają oczekiwania komunijnej młodzieży. W ostatnich latach popularnymi prezentami stały się: wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne, laptopy, nowoczesne telefony i nowej generacji konsole. To jednak nie koniec. Mniej popularne stały się już rowery, a jeżeli są kupowane – mowa o tych z naprawdę wysokiej półki cenowej. Tradycyjne rowery coraz śmielej wypierają jednak takie sprzęty, jak elektryczne hulajnogi czy nawet… quady. Te ostatnie są hitem ostatnich lat.

Co jednak z pieniędzmi? Ile należy włożyć do koperty, aby spełnić oczekiwania dziecka oraz rodziców? Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej prezenty, trzeba liczyć się tutaj ze sporym wydatkiem. O pewnym standardzie pisze serwis Radia ZET. Pada tam nawet konkretna kwota, jaka powinna znaleźć się w kopercie…

ZOBACZ TAKŻE: OTRUCIE PSA W LEGNICY – NOWE FAKTY W GŁOŚNEJ SPRAWIE! POLICJA PODAJE, ŻE POSZUKIWANY JEST JUŻ W RĘKACH FUNKCJONARIUSZY. CO O NIM WIADOMO? JAK CZUJE SIĘ OTRUTY PIES?

„Do dobrego tonu należy przekazanie środków, które pokryją koszta uczestnictwa w imprezie”. A co z bliską rodziną i chrzestnymi?

Portal Radia ZET zdecydował się na podanie konkretnej kwoty, jaką powinno się umieścić w kopercie na komunię w 2022 roku. Pod uwagę wzięto tutaj oczywiście obecną sytuację rynkową, wzrosty cen, inflację i większe koszty organizacji przyjęcia. Radio ZET cytowane jest przez o2.pl:

Niepisanym standardem stała się kwota 300-400 zł. Do dobrego tonu należy przekazanie środków, które pokryją koszta uczestnictwa w imprezie.

Wychodzi więc na to, że wręczenie dziecku kwoty rzędy 300-400 złotych, powinno okazać się wystarczające. Warto jednak zauważyć, że chrzestni oraz najbliższa rodzina, mogą zdecydować się na jeszcze większa kwotę. Przede wszystkim należy jednak pod uwagę brać zdrowy rozsądek i osobistą sytuację materialną.

źródło: o2.pl, Radio ZET

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.