Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Zakażona jest również rodzina byłego ministra zdrowia

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Ponadto, zarażonych zostało także kilku członków rodziny byłego ministra zdrowia. Jak podaje Onet, Szumowski nie zaraził się podczas swojego pobytu w Hiszpanii, o którym swego czasu było tak głośno.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Jak podaje serwis Onet, Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem. Ponadto, wśród zakażonych są również członkowie rodziny byłego ministra zdrowia. Wiele osób podejrzewało, że do zarażenia mogło dojść w Hiszpanii, gdzie Szumowski wraz z rodziną wyjechał na wczasy. Przypomnijmy, że zaraz po dymisji Szumowski udał się na urlop, który spędził na luksusowym jachcie należącym do milionera Bogusława Szemiotha, honorowego konsula Islandii. Dodatkowe emocje wzbudzał również fakt, że wówczas w Hiszpanii padały rekordowe ilości chorych osób. Nie mniej jednak zdementowano, że do zarażenia mogło dojść właśnie tam.

Dziennikarze Onetu nieoficjalnie potwierdzili tę informację w kilku źródłach – w rządzie, środowisku medycznym oraz wśród znajomych Szumowskiego. Wielokrotnie dzwoniliśmy do Łukasza Szumowskiego i pisaliśmy sms-y. Nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie – czytamy na stronie Onetu.

Trudno nie wspomnieć o jakże głośnej dymisji Łukasz Szumowskiego, która miała miejsce dokładnie 18 sierpnia.

Nigdzie nie znikam, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Oczywiście wracam do zawodu kardiologa. Chciałbym wrócić do kliniki, leczyć pacjentów – poinformował w dniu rezygnacji ze stanowiska.

Szumowski do 2018 roku był także podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ZOBACZ TAKŻE: ŁUKASZ SZUMOWSKI ZREZYGNOWAŁ! NIE JEST JUŻ MINISTREM ZDROWIA!

Koronawirus w Polsce

Sytuacja w naszym kraju, jak i na całym świecie wciąż nie jest stabilna. Do tej pory na całym świecie odnotowano aż 33 137 748 przypadków, z czego 998 372 to ofiary śmiertelne. W naszym kraju potwierdzono 88 636 osób zarażonych Covid-19, natomiast 2 447 osoby poniosły śmierć. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że tylko w ciągu ostatniej doby liczba chorych w Polsce wzrosła o 1306.

źródło: onet.pl, twitter.com, gisanddata.maps.arcgis.com

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.