Łukasz Szumowski zrezygnował! Nie jest już ministrem zdrowia!

łukasz szumowski zrezygnował

Łukasz Szumowski zrezygnował z pełnionej funkcji i przestał być ministrem zdrowia! O swojej decyzji poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej. Według niego, właśnie nastał odpowiedni czas, aby ogłosić decyzję, nad którą miał rozważać już od początku tego roku. Jego wstępne plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa. Jak na razie nie wiadomo, kto będzie jego zastępcą. Na najbliższy czas obowiązki szefa resortu zdrowia ma przejąć premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreśla Łukasz Szumowski, teraz chce on skupić się na wyuczonym zawodzie, a decyzja nie ma nic wspólnego z aferą dotyczącą sprowadzenia do kraju trefnych maseczek ochronnych.

Łukasz Szumowski zrezygnował! Nie jest już ministrem zdrowia!

Piorunujące informacje przekazał dziś na konferencji prasowej Łukasz Szumowski. Dotychczasowy minister zdrowia zrezygnował z pełnionej funkcji. Szumowski najbardziej rozpoznawalny stał się rzecz jasna podczas epidemii koronawirusa. Wtedy też spoczął na nim niesamowity ciężar, związany z kierowaniem resortem zdrowia w zupełnie nowej, nieoczekiwanej i wyjątkowej sytuacji. Dziś jednak powiedział dość.

Okazuje się jednak, że z zamiarem odejścia nosił się już od jakiegoś czasu. Mówi się, że zrezygnować z funkcji chciał już z początkiem roku, ale jego plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Co jednak ciekawe, dziennikarze RMF nieoficjalnie donoszą, jakoby premier Mateusz Morawiecki i jego współpracownicy, byli mocno zaskoczeni decyzją Łukasza Szumowskiego. RMF przytacza słowa dotychczasowego szefa resortu zdrowia z konferencji, my cytujemy je poniżej:

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia (…). Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (…), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów

ZOBACZ TAKŻE: MROCZNA WIZJA JASNOWIDZA JACKOWSKIEGO NA DRUGĄ POŁOWĘ 2020 ROKU! CZY JEGO PRZEPOWIEDNIA SIĘ SPRAWDZI?

Łukasz Szumowski zapewnia, że decyzja o odejściu nie miała nic wspólnego z aferą dotyczącą sprowadzenia do polski trefnych maseczek

Jak podaje portal RMF, Łukasz Szumowski zapewnia, jakoby jego decyzja nie była w żadnym wypadku podyktowana aferą dotyczącą trefnych maseczek oraz respiratorów. W ostatnim czasie w jego kierunku, z wielu stron można było słyszeć oskarżenia właśnie w tejże kwestii. Jednakże, jak zapewnia sam zainteresowany, nie to było powodem takiej, a nie innej decyzji.

Łukasz Szumowski podczas konferencji dodał:

Umowa gentlemeńska między mną, a panem premierem i panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski – choćby zakończyć i wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.