LOT jednak zawiesza kursy do Chin! Kolejny przypadek koronawirusa w Niemczech

lot jednak zawiesza kursy

LOT jednak zawiesza kursy do Chin! Jeszcze dziś nad ranem informowaliśmy, jakoby pracownicy polskich linii lotniczych, mieli być niezadowoleni z tego, że muszą podróżować do Chin. Wszystko ze względu na szalejącego tam koronawirusa. RMF informowało nawet o tym, że niektórzy postanowili skorzystać ze zwolnień lekarskich. Teraz już wiadomo, że LOT przynajmniej przez jakiś czas nie będzie kursować do Chin. Wielu uważa jednak, że decyzja ta zapadła zbyt późno. W międzyczasie potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa w Niemczech. Mówi się także o pierwszych zachorowaniach we Włoszech oraz w Rosji.

LOT jednak zawiesza kursy do Chin! Przynajmniej do 9 lutego loty do Chin się nie odbędą

A więc jednak – Polska jest kolejnym krajem, który odwołał kursy lotnicze do Chin. Społeczeństwo naciskało na to już od jakiegoś czasu, a jak informowało nad ranem RMF, niezadowoleni z podróży do Chin byli także pracownicy polskich linii lotniczych. Niektórzy mieli nawet korzystać ze zwolnień lekarskich. Teraz już jednak wiadomo, że w najbliższych dniach, loty do Pekinu się nie odbędą. Na ten moment ograniczenia wprowadzono do 9 lutego. Wszystko przez to, że epidemia koronawirusa przybiera na sile, a każda kolejna dobra przynosi więcej ofiar śmiertelnych. Gdyby tego było mało, około 1,5 tysiąca osób w Chinach jest w stanie ciężkim lub krytycznym. Poza zaprzestaniem kursów, LOT wycofa z Chin także swoją całą załogę oraz sprzęt. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i pasażerom.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA TRAGICZNA DOBA W CHINACH. ROŚNIE LICZBA OFIAR ŚMIERCIONOŚNEGO WIRUSA, CORAZ WIĘCEJ JEST TAKŻE ZAKAŻONYCH ORAZ OSÓB W STANIE KRYTYCZNYM

Oświadczenie władz Linii Lotniczych LOT

W sieci ukazało się oświadczenie, które dotyczy decyzji Polskich Linii Lotniczych LOT:

W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u.
Kolejny przypadek zarażenia w Niemczech

Ważne informacje docierają także z Niemiec. Okazuje się bowiem, że wykryto tam kolejny przypadek zarażenia wirusem. Jest to również osoba z Bawarii, która miała kontakt z obywatelką Chin przebywającą tam na szkoleniu. Pierwszy przypadek choroby zarejestrowano także we Włoszech oraz w Rosji.

źródło zdjęcia: fly4free.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.