Kolejne 2 tysiące zarażonych wirusem z Wuhan. 213 ofiar

Kolejne 2 tysiące

Kolejne 2 tysiące, a dokładnie 1982 osób zarażonych zostało wirusem z Wuhan. Na ten moment jest ich aż 9776 i 213 ofiar – wynika z informacji podanych przez chińską Komisję Zdrowia Publicznego. Liczba chorych w samych Chinach przekroczyła liczbę osób zainfekowanych SARS na całym świecie w latach 2002-2003.

Kolejne 2 tysiące zachorowań w ciągu jednej doby

Liczba osób, u których wykryto koronawirsa w Chinach wzrosła w ciągu jednej doby niemalże o 2 tys. – podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego. Obecnie chorych  jest 9776 osób, a zmarło 213. Liczba chorych w samych Chinach przekroczyła liczbę osób zainfekowanych SARS na całym świecie podczas epidemii w latach 2002-2003. W samej prowincji Hubei chorych jest aż 9692 Chińczyków.

Ponadto, we Włoszech odnotowano dwa przypadki zachorowań – to dwójka turystów z Chin. Premier Giuseppe Conte ogłosił, że kraj wstrzymał połączenia lotnicze z Chinami. Podobnie uczyniło wiele innych krajów. Natomiast niemieckie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5. przypadku zachorowania w bawarskiej fabryce, czyli tej samej, gdzie doszło do 4 pozostałych zarażeń. Ekspertów bardzo niepokoi szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponadto, wczoraj wieczorem WHO ogłosiło stan zagrożenia zdrowia publicznego o charakterze międzynarodowym związanym z globalnym wybuchem epidemii koronawirusa. Tedros Adhanom – dyrektor WHO ogłosił stan zagrożenia zdrowia publicznego o charakterze międzynarodowym związany z globalnych wybuchem epidemii 2019-nCoV. Oznacza to, że kraje należące do Światowej Organizacji Zdrowia, w tym Polska, muszą stosować się do zaleceń organizacji. Procedura ta weszła w życie już w 2005 roku – trzy lata po wybuchu epidemii SARS. Jak podaje „The Guardian”, WHO opisuje pojawienie się wirusa, jako „bezprecedensowy wybuch”.

Warto wspomnieć o lekarzach, którzy przez wiele godzin bez przerwy służą pomocą:

 

ZOBACZ TAKŻE: WHO OGŁOSIŁO STAN WYJĄTKOWY DLA CAŁEGO ŚWIATA

213 śmiertelnych ofiar wirusa

Do 213 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach. Chiństwie władze poinformowały również o 171 przypadkach wyleczonych. Wśród 43 zgonów z ostatniej doby aż 30 pochodzi z samego Wuhan. Zarażenia wirusem stwierdzono już we wszystkich 31 chińskich prowincjach i regionach administracyjnych oraz 19 państwach świata.

W dalszym ciągu trwa ewakuacja obcokrajowców z Wuhan. Osoby przetransportowane do swoich krajów muszą być objęte 2-tygodniową kwarantanną, jednak coraz więcej linii lotniczych odmawia kursów na terenie Chin.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.