Lista zakazanych rzeczy – tego nie wolno wkładać do koszyczka wielkanocnego!

lista zakazanych rzeczy

Lista zakazanych rzeczy – tego nie wolno wkładać do koszyczka wielkanocnego! Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, istnieją rzeczy, które absolutnie nie powinny znajdować się w święconce. Jednakże bardzo często niczego nieświadomi ludzie, jak gdyby nigdy nic, zwyczajnie je tam umieszczają. O co konkretnie chodzi i dlaczego nie powinno się tego robić? Wyjaśnienie znajdziecie poniżej!

Lista zakazanych rzeczy – tego nie wolno wkładać do koszyczka wielkanocnego! O co konkretnie chodzi i dlaczego nie powinno się tego robić?

Wielka sobota większości osób w Polsce kojarzy się ze święceniem pokarmów. Dla wielu jest to niejaki wstęp do świąt wielkanocnych, które na dobre zaczynają się w niedzielę. Święcenie pokarmów to tradycja, którą praktykuje naprawdę wiele osób – także takie, które na co dzień nie chodzą do kościoła. W koszyczkach znajdują się przeróżne pokarmy i przedmioty, jednak co ciekawe – istnieją takie, których pod żadnym pozorem nie powinno się święcić. W sieci pojawiła się nawet lista tak zwanych zakazanych rzeczy, które nigdy nie powinny znaleźć się w święconce. Pisze o tym między innymi portal o2.pl.

Co takiego wymienia się wśród zakazanych rzeczy, które nie powinny znaleźć się w koszyczku? Na liście pojawiają się – co wielu może zaskoczyć – czekoladowe figurki. W o2.pl czytamy, że zając do świecki symbol wiosny i płodności. Właśnie czekoladowe zające bardzo często znajdują się w koszyczkach wielkanocnych. Doradza się, aby zastąpić je cukrowymi barankami. To jednak nie koniec. Czego jeszcze nie wolno wkładać do święconki?

ZOBACZ TAKŻE: BÓJKA DWÓCH KSIĘŻY I KOŚCIELNEGO W POZNANIU! W RUCH POSZŁA PAŁKA TELESKOPOWA ORAZ DAMSKIE TOREBKI [WIDEO]

Maskotki i przede wszystkim alkohol – to nie powinno znaleźć się w koszyczku ze święconką

Czekoladowe figurki to nie jedyna pozycja, która znajduje się na tak zwanej zakazanej liście w kontekście rzeczy, które wkładamy do wielkanocnej święconki. Mianowicie, oprócz tego wymienia się jeszcze pluszowe maskotki. To także uznaje się za symbol świecki – zwłaszcza maskotki przypominające kurczaka.

Poza tym należy pamiętać, aby nie święcić wódki oraz innego rodzaju alkoholi. Portal o2.pl pisze, że jest to używka, której nie należy sakralizować. Przypominają o tym również księża. Święcić nie należy też telefonów komórkowych – a coraz częściej można spotkać osoby, zwłaszcza młodzież, które wkładają je do koszyczków.

źródło: o2.pl

foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.