Liczba zakażeń wirusem nie spada w 4 krajach Europy – wśród nich Polska

liczba zakażeń wirusem nie spada

Liczba zakażeń wirusem nie spada w 4 krajach Europy! Jednym z nich jest niestety Polska, gdzie koronawirus pojawił się stosunkowo późno. Przebieg samej epidemii jest też łagodniejszy, niż choćby w niektórych krajach zachodnich. O wszystkim informuje portal RMF24.pl, powołując się na Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Cieszyć natomiast może fakt, że w większości kontynentu wirus zdecydowanie ustępuje.

Liczba zakażeń wirusem nie spada w 4 krajach Europy – wśród nich znajduje się między innymi Polska

Wiele wskazuje na to, że jak na ten moment – świat wszystko co najgorsze, a zawiązane z pandemią koronawirusa, ma już za sobą. Świadczą o tym przede wszystkim liczby, jakie płyną z krajów najbardziej dotkniętych zarazą. Wśród nich są oczywiście Włochy, Francja, Hiszpania czy Niemcy. Jak podaje portal RMF, sytuacja nie zmienia się w czterech europejskich krajach. Mowa tutaj właśnie o Polsce, Szwecji, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii. Tam od 14 dni jest stabilnie, bez znaczących spadków oraz wzrostów zachorowań. Jedyne państwo, w którym aktualnie znacznie przybywa zarażonych, to Bułgaria. Reszta krajów na Starym Kontynencie powoli wypiera koronawirusa. Takie informacje przekazała Andrea Ammon – dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE? NA TO WSKAZUJĄ PRZEKAZY PŁYNĄCE Z KOREI PÓŁNOCNEJ! TAMTEJSZY WŁADCA POKAZAŁ SIĘ ŚWIATU PO RAZ PIERWSZY OD PONAD 20 DNI. WSZYSTKO PRZY OKAZJI OTWARCIA NOWEGO WAŻNEGO DLA KRAJU PUNKTY. ZOBACZ WIDEO!

W Polsce od dziś otwarte galerie handlowe. Nie wszystkim podoba się ten pomysł

Jak ogłoszono już przed majówką, właśnie dziś w Polsce otwarto galerie handlowe. Wszystko odbywa się jednak na specjalnych zasadach. Obowiązuje ścisły rygor sanitarny, a w sklepach może przebywać ograniczona ilość osób. Punkty gastronomiczne są zamknięte lub można w nich kupować jedynie na wynos. Zamknięte są także miejsca odpoczynku i rekreacji.

Dziś nad ranem w Polsce potwierdzono kolejne 244 przypadki zachorowań. RMF podaje, że 5 osób zmarło, natomiast 150 uznano za wyzdrowiałe.

źródło: RM24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.