Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze? W sieci pojawiło się interesujące wideo…

kim dzong un żyje

Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze? W ostatnich dniach nie milknęły echa spekulacji na temat zdrowia dyktatora z Korei Północnej. Wszystko przez to, że przez długi czas nie pokazywał się publicznie, opuszczając przy tym doroczne, huczne urodziny swojego dziadka – byłego władcy kraju. Była to sytuacja bezprecedensowa, gdyż zdarzyła się po raz pierwszy, od kiedy obecny przywódca sprawuje najwyższy urząd w kraju. W sobotę jednak, w północnokoreańskiej telewizji pojawił się materiał wideo pokazujący Kim Dzong Una na uroczystości otwarcia fabryki nawozów w Sunchon. Tym samym spekulacje ustały, choć niektórzy nadal mają wątpliwości co do prawdziwości ukazanej sytuacji.

Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze? W sieci pojawiło się znamienne nagranie

Ostatnie dni w mediach – poza rzecz jasna pandemią koronawirusa – stały pod znakiem niewiadomych, dotyczących stanu zdrowia Kim Dzong Una. Pewne zagraniczne źródła podawały, że przywódca Korei Północnej jest złej kondycji z powodu problemów z sercem. Mało tego – niekiedy pojawiały się przekazy, że dyktator jest po poważnej operacji serca, a jego stan jest krytyczny. Co odważniejsi wieszczyli nawet jego śmierć i zastanawiali się nad ewentualnym następcą stanowiska. Tymczasem wszystkiemu notorycznie zaprzeczały propagandowe północnokoreańskie media. Wydaje się, że ostateczny dowód w sprawie stanu Kim Dzong Una opublikowano w zeszłą sobotę.

W sieci oraz tamtejszej telewizji w końcu, po ponad 20 dniach przerwy, ujawniono wideo, na którym Kim Dzong Un pokazał się publicznie. Wszystko przy okazji uroczystości otwarcia fabryki nawozów w Sunchon (na północ od Pjongjangu).

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNY GRAD W NEPALU! OGROMNE KULE GRADOWE SPADAŁY Z NIEBA, MIEJSCOWI W OSTATNIEJ CHWILI UKRYLI SIĘ POD DACHEM. NAGRANIE!

Niewyobrażalna radość miejscowych, wątpliwości sceptyków, komentarz Trumpa – pojawienie się Kim Dzong Una wywołało wiele emocji [WIDEO]

Kim Dzong Un publicznie nie pokazywał się aż od 11 kwietnia. Zmianie uległo to dopiero w sobotę 2 maja. Tym samym lawina spekulacji ucichła. Nie brakuje jednak osób, które w najnowszych północnokoreańskich przekazach dopatrują się spisku. Komentarze mówiące o tym, że na wideo nie widać przywódcy Korei Północnej, a jego sobowtóra, nie są jednak zbyt często traktowane poważnie.

Na nagraniu opublikowanym w tamtejszych mediach widać godne uwagi reakcje ludzi na widok swojego przywódcy. Wszystko można zobaczyć poniżej:

Głos w całej sprawie ponownie zabrał także Donald Trump, który niedawno wypowiadał się na temat stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej:

źródło: fakt.pl, liveleak, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.