Tłumy Polaków ruszyły na zakupy. IKEA w Katowicach oblężona

tłumy polaków

Tłumy Polaków ruszyły na zakupy! Po zniesieniu kolejnych obostrzeń dotyczących galerii handlowych i choćby sklepów meblarskich, ludzie wydatnie pokazali, jak bardzo się za nimi stęsknili. Widać było to choćby w IKEI znajdującej się w Katowicach. O potężnej kolejce, jaka ustawiła się do tego sklepu, piszą portale RMF24.pl a także Dziennik Zachodni. Po raz kolejny pojawiły się pytania, czy do otwarcia tego typu miejsc nie doszło zbyt szybko. Zwłaszcza, że Polska jest jednym z czterech krajów w Europie, gdzie wirus nie ustępuje, a trzyma stabilny poziom.

Tłumy Polaków ruszyły na zakupy po zniesieniu obostrzeń. IKEA w Katowicach przekonała się o tym na własnej skórze

Wielu zastanawiało się, jak będzie wyglądać sytuacja w centrach handlowych i innych wielkich sklepach meblarskich po tym, gdy rząd postanowi znieść kolejne obostrzenia. Choć wielu spodziewało się, że otwarcie galerii nastąpi nieco później – stało się to już 4 maja, tuż po majówce. I nawet mimo tego, że w centrach zamknięte są strefy relaksu, rekreacji, a jedzenie można kupić tylko na wynos – ludzie chętnie ruszyli na zakupy.

Świadczy o tym choćby sytuacja z IKEI w Katowicach, którą opisują portale RMF24.pl oraz Dziennik Zachodni. Sklepy szwedzkiej firmy co prawda były nieczynne niemal dwa miesiące, ale ciągle funkcjonowała tam sprzedaż przez Internet. To jednak nie powstrzymało klientów przed ruszeniem na zakupy, gdy tylko stało się to możliwe. W poniedziałek przed sklepem ustawiła się potężna kolejka.

ZOBACZ TAKŻE: LICZBA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM NIE SPADA JEDYNIE W CZTERECH EUROPEJSKICH KRAJACH. WŚRÓD NICH JEST POLSKA. ZALEDWIE W JEDNYM KRAJU NOTOWANE SĄ JESZCZE ZNACZNE WZROSTY ZACHOROWAŃ

W sieci pojawiło się wideo – kolejka robi ogromne wrażenie. Ciągnęła się przez większość parkingu

Klienci sklep szturmowali przede wszystkim nad ranem – później sytuacja miała się uspokoić. Wszystko zdołała udokumentować dziennikarka Dziennika Zachodniego. Poniżej można zobaczyć relację Doroty Niecko z pierwszego dnia otwarcia katowickiej IKEI po zniesieniu obostrzeń:

źródło: Twitter, RMF24, Dziennik Zachodni