Kupiono nowy sprzęt do szpitala. Zapłacono 200 tys. zł za… atrapy!

Kupiono nowy sprzęt

Do zaskakującej sytuacji doszło w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie, w województwie warmińsko-mazurskim. Placówka właśnie przygotowywała się do uruchomienia szpitala covidowego. Konieczna więc była kontrola infrastruktury. To właśnie wtedy wyszło na jaw, że zamontowana instalacja jest atrapą. Nowy sprzęt kupiono do szpitala 15 lat temu za około 200 tys. złotych. 

Kupiono nowy sprzęt do szpitala – zapłacono za atrapy!

Szpital Powiatowy w Kętrznie przygotowywał się do zamiany w placówkę covidową. Aby to się stało, należy spełnić szereg wymogów. Konieczna jest także szczegółowa kontrola infrastruktury. Wówczas okazało się, że na oddziale chirurgii, pod panelami zamontowanymi w ścianach nie było instalacji tlenowej. Co więcej, pracownicy placówki mieli wiedzieć, że sprzęt nie nadaje się do użytku. Kupiono go 15 lat temu za około 200 tys. złotych. 

Ponadto, sprawę znali nie tylko pracownicy szpitala. Okazuje się, że już w 2018 roku podczas spotkania rady powiatu, ówczesny dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu poinformował, że w piwnicy szpitala znalazł martwego szczura. Jak informuje „Tygodnik Kętrzyński”, jedna z radnych skomentowała to słowami:

Czepia się pan szczura, a zapomniał jak zrobiliście remont bez instalacji tlenowej z niedziałającą klimatyzacją na OIOM-ie.


ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE 2 MLD DLA TVP – RZĄD SPISAŁ TĘ KWOTĘ DO USTAWY BUDŻETOWEJ!

Gdyby to nie było straszne, to śmialibyśmy się z tego. Ale tak naprawdę gniazda, które są zamontowane na ścianach oddziału chirurgii ogólnej, od 15 lat nie służą do niczego innego jak tylko do zbierania kurzu. Trudno mi powiedzieć, ile kosztowała tamta inwestycja sprzed 15 lat. Z tego, co słyszałem remont oddziału miał kosztować 200 tys. złotych i najpewniej około takiej kwoty zapłacono wykonawcom – dodał Wojciech Glinka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Niedziałający sprzęt sfinansowało miasto Kętrzyn. Od 2018 roku sprawa wyposażenia placówki nie była poruszana. Urządzeń miało być 22, a do 15 z nich podłączono instalację tlenową.

źródło: polsatnews.pl, wydarzenia.interia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.