Które obostrzenia zostaną zniesione po 17 stycznia? Dwie branże są w najgorszej sytuacji!

Które obostrzenia zostaną zniesione

Które obostrzenia zostaną zniesione po 17 stycznia? Pojawiły się wstępne plany rządu i jak się okazuje, dwie branże nie mają co liczyć na otwarcie po zakończonych feriach. Wszystko będzie zależało również od liczby zakażeń i liczby śmiertelnych ofiar pandemii koronawirusa. Niemniej jednak pojawia się światełku w tunelu! Zobaczcie!

Od 28 grudnia w Polsce mamy kwarantannę narodową, która potrwa do 17 stycznia. W tym momencie zamrożone są niemal wszystkie branże, które już od dłuższego czasu nie mogą normalnie funkcjonować. Okazuje się, że już 18 stycznia może być odwołana część obostrzeń, jednak jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, nie wszystkie branże od razu będą normalnie funkcjonować.

Jeśli liczba zakażeń będzie stabilna, to myślę, że po 17 stycznia będziemy wracali do przedstawionej wcześniej podstawowej logiki wprowadzania poszczególnych etapów- mówiła w rozmowie z Radiem Zet.

Które obostrzenia zostaną zniesione po 17 stycznia?

GALERIE HANDLOWE to pierwsza z gałęzi gospodarki, która już po 17 stycznia zostanie otwarta. Po zakończonej kwarantannie galerie handlowe będą mogły normalnie działać, jednak w wysokim reżimie sanitarnym. W sklepach przede wszystkim będzie obowiązywał limit klientów.

Zobaczcie również: Nowe podatki i ceny w górę – w 2021 będzie jeszcze drożej!

OTWARCIE SZKÓŁ to kolejny etap odmrażania. Od 18 stycznia na powrót mogą liczyć uczniowie klas I-III. Również bierze się pod uwagę klasy maturalne i ósmoklasistów. Pozostali uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie:

Nie wykluczamy powrotu 18 stycznia dzieci z klas I-III a może i I-IV. Jednak zależy to od naszej odpowiedzialności – powiedział Mateusz Morawiecki.

STOKI NARCIARSKIE również mogą liczyć na otwarcie po 17 stycznia. Zamknięcie ich nastąpiło przez okres ferii zimowych, a po ich zakończeniu, jak powiedział minister zdrowia, jest mniejsze ryzyko zakażenia, a przede wszystkim nie będzie na nich już tak dużego obłożenie, jak w okresie ferii i świąt.

HOTELE również są brane pod uwagę. Rząd podkreśla, że nadal pozostaną zamknięte restauracje hotelowe, a jedzenie będzie można zamówić do pokoju.

Które obostrzenia zostaną zniesione po 17 stycznia? Dwie branże są w najgorszej sytuacji!

Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla branży SPORTOWEJ i GASTRONOMICZNEJ. To właśnie one pozostaną nadal zamknięte. Adam Niedzielski w swoim przemówieniu zaznaczył, że to właśnie na siłowni jest największe ryzyko zakażania. Co za tym idzie, branża ta może spodziewać się otwarcia w ostatniej kolejności. Restauracje również nie mogą liczyć na przyjmowanie klientów tuż po zakończeniu kwarantanny. Nadal będą jednak mogły serwować jedzenie na wynos. Obiekty sportowe będą dostępne jedynie dla sportowców zawodowych.

Źródło: YouTube, Gazeta Wrocławska, Onet.pl, Instagram