Moment trzęsienia ziemi w Chorwacji – przerażające nagranie! [WIDEO]

moment trzęsienia ziemi

Moment trzęsienia ziemi w Chorwacji – w sieci opublikowano przerażające nagranie, pokazujące siłę żywiołu! W wyniku trzęsienia, najbardziej ucierpiało chorwackie miasto Petrinja. Tysiące ludzi nie ma dachu nad głową, wiele z nich noc spędziło w samochodach, obawiając się wstrząsów wtórnych. Jak na razie podano oficjalnie, że w wyniku kataklizmu zginęło 7 osób. Niestety, przypuszcza się, że liczba ofiar może być jeszcze większa. Nadal trwają akcje ratunkowe, bierze w nich udział wojsko. W dalszej części tekstu prezentujemy wspomniane wcześniej wideo!

Moment trzęsienia ziemi w Chorwacji – przerażające nagranie wyciekło do sieci!

Dramat w Chorwacji! Nadal nie milkną echa wczorajszego, silnego trzęsienia ziemi w obrębie tego kraju. Najmocniej ucierpiało w nim miasto Petrinja. Jak podaje portal RMF24.pl, prawie 20 tysięcy osób koczuje poza swoimi domami. Wszystko w obawie przed kolejnymi wstrząsami, które mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne w obliczu i tak naruszonych już budynków. Jak relacjonują miejscowi oraz dziennikarze – Petrinja zamieniła się w jedną wielką ruinę. W mieście nie ma prądu, nie działa także ogrzewanie. Bez energii elektrycznej musi radzić sobie między innymi miejscowy szpital.

Aktualnie mówi się o 7 ofiarach kataklizmu. Jest też wielu rannych. Są jednak realne obawy, że bilans może się pogorszyć. Nadal trwa bowiem akcja ratunkowa.

W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie pokazujące moment wystąpienia trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wideo prezentujemy poniżej:

Wstrząsy odczuwalne w innych krajach. Potężna skala zniszczeń

Jak się okazuje, wstrząsy odczuwalne były także w kilku innych krajach – między innymi w Austrii, na Węgrzech oraz w części Niemiec. Epicentrum trzęsienia zlokalizowano 3 kilometry od miasta, które ucierpiało najbardziej. Pierwsze informacje wskazywały, że magnituda trzęsienia wyniosła 6,2.

W akcji ratunkowej czynny udział bierze między innymi wojsko. Jeszcze po godzinie 18:00 zarejestrowano wstrząsy wtórne nieopodal Zagrzebia – o magnitudzie 3,3.

Niektóre z wypowiedzi miejscowych przyprawiają o dreszcze. Aktualny stan miasta porównywany jest ze zniszczeniami, do jakich dochodziło podczas wojen.

ZOBACZ TAKŻE: TE ZABAWKI POWODUJĄ OPĘTANIE WEDŁUG KATOLICKIEJ STACJI – O JAKICH PRZEDMIOTACH MOWA? ZOBACZ LISTĘ!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.