Ksiądz nie udzielił dziewczynce I Komunii Świętej z powodu… stroju! Zobaczcie, co miała na sobie!

Ksiądz nie udzielił I komunii świętej

Ksiądz nie udzielił dziewczynce I Komunii Świętej, a wszystko z powodu stroju. Warto podkreślić, że w parafii nie obowiązywały ścisłe zasady dotyczące ubioru dzieci. Czy duchowny rzeczywiście powinien odmówić udzielenia sakramentu? Zobaczcie zdjęcia!

Ksiądz nie udzielił dziewczynce I Komunii Świętej

I Komunia Święta to dla wielu dzieci i ich rodzin bardzo ważny dzień. To wyjątkowa chwila, w której po raz pierwszy mogą w pełni uczestniczyć we mszy świętej i przyjąć ciało Pana Jezusa do swojego serca. Z uroczystością wiąże się wiele przygotowań jak i tradycji. Jedną z nich jest odpowiedni strój. W niektórych parafiach wszystkie dzieci mają na sobie takie same, białe szaty liturgiczne, jednak bardzo często ubiór nie jest z góry określony. Dziewczynkom zaleca się białe, długie sukienki, natomiast chłopcy przychodzą do kościoła w garniturach. Dzieci mają wyglądać schludnie i elegancko. Niestety w jednej z parafii ksiądz nie udzielił dziewczynce sakramentu z powodu ubioru. 

ZOBACZ TAKŻE: LUKSUSOWA I KOMUNIA ŚWIĘTA, CZYLI KAROCA, BANKIET I CZERWONY DYWAN! [ZDJĘCIA]

Mama 9-letniej Cady przygotowywała się do ceremonii, w której dziewczynka po raz pierwszy miała w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Okazało się, że w parafii nie wymagano konkretnego stroju, a dzieci miały wyglądać po prostu elegancko. W związku z tym kobieta postanowiła dać wolną rękę swojej córce, która sama miała wybrać sobie strój. Jako że dziewczynka nigdy nie przepadała za falbankami, sukienkami i dziewczęcymi ubraniami, zdecydowała się na biały, prosty i klasyczny garnitur. Nikt nie przypuszczał, że strój wzbudzi aż tak wielkie kontrowersje.

Wkrótce okazało się, że ksiądz odmówił dziewczynce udzielenia sakramentu, ponieważ stwierdził, że jej strój odbiega od normy. Zobaczcie, jak wyglądała Cady w dniu I Komunii Świętej:

Strój komunijny

Cady nie ukrywała smutku. Matka dziewczynki również nie spodziewała się takiego obrotu spraw.

Moja córka chce nosić spodnie, czcząc Pana i przyjmując Eucharystię ze swoimi kolegami z klasy. Nie szkodzi nikomu. Jednakże, została wykluczona… Czy tak to powinno wyglądać? – skomentowała sprawę matka Cady.

Co myślicie o tej sprawie?

źródło: popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.