Koniec alkoholu w samolotach – powodem agresja pasażerów!

Koniec alkoholu w samolotach

Koniec alkoholu w samolotach! Taką decyzję podjęły dwie największe, amerykańskie linie lotnicze, które odnotowały w ostatnich miesiącach znaczny wzrost agresywnych pasażerów. Ich zachowanie było spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu.

Koniec alkoholu w samolotach

Dla niektórych pasażerów lęk związany z lotem samolotem jest na tyle duży, że decydują się nieco zwiększyć swoją odwagę. Bardzo często stawiają na alkohol, który wypijają nie tylko przed lotem, ale również w trakcie jego trwania. Niestety granica między rozluźnieniem, a przesadą bywa niekiedy bardzo cienka. W ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost agresji u pasażerów. W dużej mierze ich zachowanie spowodowane było właśnie alkoholem.

Od stycznia 2021 roku zarejestrowano na pokładach amerykańskich samolotów około 2,5 tys. agresywnych pasażerów. Ich ilość wzrosła wraz z pojawieniem się obowiązku noszenia maseczek zarówno na lotniskach jak i pokładzie samolotów. Ponadto osoby będące pod wpływem alkoholu wykazywały dużą niechęć do ich zakładania, co wiązało się z licznymi awanturami.

ZOBACZ TAKŻE: TRZYMAŁ W PIWNICY CZOŁG – RUSZYŁ PROCES W SPRAWIE NIELEGALNEGO POSIADANIA BRONI! [WIDEO]

W związku z aktami agresji oraz niewłaściwym zachowaniem pasażerów będących „pod wpływem”, American Airlines i Southwest zapowiedzieli koniec alkoholu w ich samolotach.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych pasażerów może to być rozczarowujące. Jednakże jesteśmy zdania, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort wszystkich na pokładzie – czytamy w oświadczeniu American Airlines. .

Jak informuje Rzeczpospolita, kary związane z nieodpowiednim zachowaniem na pokładzie samolotu są ogromne. Grzywny mogą wynosić o 9 do nawet 35 tys. dolarów. Największe kary otrzymują osoby, przez które konieczne było nieplanowane, awaryjne lądowanie. Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce na dniach w Gdańsku. Polak wracający do kraju z Norwegii nie chciał opuścić samolotu. Miał 2,62 promila alkoholu we krwi.

Na wezwania funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku, by dobrowolnie opuścił samolot, pasażer nie zareagował. W tej sytuacji strażnicy zastosowali wobec niego chwyty obezwładniające i siłą wyprowadzili z pokładu samolotu – poinformował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

 

źródło: businessinsider.com.pl, rp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.