Luksusowa I Komunia Święta, czyli karoca, bankiet i… czerwony dywan! [FOTO]

Luksusowa I Komunia Święta

I Komunia Święta to wyjątkowy czas, kiedy dzieci po raz pierwszy mogą w pełni przyjąć ciało Pana Jezusa do swojego serca. Odświętnej ceremonii często towarzyszy uroczysty obiad i liczne prezenty od bliskich osób. Niektórzy z kolei stawiają na bardziej luksusowe „atrakcje”.

Luksusowa I Komunia Święta

Maj jest miesiącem, w którym w większości parafii dzieci po raz pierwszy w życiu przyjmują Eucharystię. Tradycją jest, że po nabożeństwie rodzina udaje się na wspólny obiad lub przyjęcie. Dla niektórych koniecznością jest również komunijny tort i sesja zdjęciowa. Oczywiście nie może również zabraknąć prezentów dla dziecka. Jak się jednak okazuje, niektórzy stawiają na luksusowy bankiet z czerwonym dywanem, muzykę graną na żywo i… karocę. A to dopiero początek!

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSYJNE KAZANIE NA KOMUNII – „MAMA I TATA MOGĄ DAĆ KLAPSA”

Na wyprawienie Komunii „na bogato” zdecydowała się Monika Chwajoł, znana z programu Królowe życia. 43-latka jest mamą dwóch córek. 10-letnia Michelle w ubiegły weekend przyjęła sakrament, a z kolei jej mama pochwaliła się w sieci odświętnym bankietem i jazdą biało-złotą karocą. Dorożka zaprzęgnięta w konie dowiozła rodzinę do restauracji, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie z wykwintnymi daniami. Nie zabrakło szynki pieczonej w miodzie czy rosołu z pieczonej kaczki z pierożkami i tymiankiem. Dopełnieniem okazał się czerwony dywan prowadzący do sali, a także muzyka grana na żywo. Ponadto w restauracji postawiono coś na kształt „ścianki”, czyli strojnej instalacji z balonami, przy której goście mogą robić zdjęcia.

Monika na bieżąco relacjonowała wydarzenia z dnia I Komunii Świętej swojej córki. Na Instagramie pojawiły się liczne zdjęcia oraz profesjonalny filmik przedstawiający lokal, jedzenie, wystój sali i rodzinę.

Luksusowa I Komunia Święta

Luksusowa I Komunia Święta

Luksusowa I Komunia Święta

W sieci zawrzało. Na profilu Moniki Chwajoł pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy, w których internauci nie mogą zrozumieć sensu wyprawiania tego typu przyjęcia. Ich zdaniem komunijny obiad powinien być skromny, a karoca to zdecydowana przesada.

Co o tym myślicie? Jak Waszym zdaniem powinna wyglądać I Komunia Święta?

 

źródło: instagram, pudelek.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.