Trzymał w piwnicy czołg – ruszył proces w sprawie nielegalnego posiadania broni! [WIDEO]

Trzymał w piwnicy czołg

84-letni mężczyzna trzymał w piwnicy czołg Wehrmachtu – Panther. Ponadto w jego domu znaleziono także broń z czasów II wojny światowej, torpedę, moździerz, działo przeciwlotnicze dużego kalibru oraz ponad 1000 sztuk amunicji. Senior odpowie teraz przed sądem za nielegalne posiadanie broni, a także posiadanie zabytkowego arsenału.

Trzymał w piwnicy czołg

84-letni mieszkaniec Niemiec trzymał w swojej piwnicy czołg Wermachtu z czasów II wojny światowej. Obecnie jego wartość wycenia się na około milion euro. Jak sam przyznał, około 3 lata temu czołgiem zainteresowało się amerykańskie muzeum, jednak ostatecznie Panther został na jego posesji. Żeby tego było mało, mężczyzna posiadał w domu również wiele zabytkowej broni, m.in. pistolety automatyczne i półautomatyczne, karabiny maszynowe, torpedę, moździerz, działo przeciwlotnicze dużego kalibru oraz ponad 1000 sztuk amunicji. Sprzęt wart jest około 215 tysięcy euro.

Prokuratura oskarżyła seniora o naruszenie prawa o kontroli broni wojennej. Ponadto niemieckie prawo zakazuje posiadanie takiego arsenału przez osoby prywatne.

Typy broni wojskowej są wymienione w ustawie o broni wojennej (Kriegswaffengesetz) i taka broń nie może znajdować się w posiadaniu i użytkowaniu osób prywatnych – czytamy w serwisie tvp.info.

ZOBACZ TAKŻE: WOJSKO POJAWIŁO SIĘ NA POLSKICH ULICACH – TŁUMACZYMY, O CO CHODZI

Obrońcy 84-letniego mężczyzny zwrócili uwagę, że oskarżony zajmował się jedynie renowacją sprzętu, a posiadany przez niego arsenał nie był uzbrojony, a więc bezużyteczny. Teraz o losie mężczyzny, który trzymał w piwnicy czołg zadecyduje sąd.

W sieci rozpętała się prawdziwa burza, a liczne grono internautów stanęło w obronie mężczyzny twierdząc, że dzięki niemu historyczny sprzęt zachował się w tak dobrym stanie. Co więcej, część komentujących pochwala działalność 84-latka, ponieważ dzięki niemu sprzęt nie trafił w nieodpowiednie ręce lub co gorsza, został zezłomowany.

Daliby już spokój dziadkowi. Powinni być wdzięczni za uratowanie cennego zabytku od złomowania lub sprzedaży obcym kolekcjonerom jak to miało miejsce w Polsce.

biednego kolekcjonera chcą zamknąć – czytamy w komentarzach.

Co myślicie o tej sprawie?

źródło: youtube.com, msn.com, tvp.info

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.