Ksiądz namówił dziecko do pocałowania trumny zmarłego na COVID-19 biskupa [WIDEO]

ksiądz namówił dziecko

Ksiądz namówił dziecko do pocałowania trumny zmarłego na COVID-19 biskupa! Do ogromnego skandalu doszło w Grecji, a co gorsza – wideo z omawianego zajścia opublikowano w sieci. Wszystko działo się na pogrzebie jednego z greckich biskupów. Jak wcześniej wspomniano – duchowny zmarł z powodu zachorowania na COVID-19. Jak zwykle w takich przypadkach, pochówek miał odbywać się wedle surowych zasad sanitarnych. Jednakże, reguły te złamano – i to w niebywale bulwersujący sposób. Szokujące nagranie prezentujemy poniżej – zobacz wideo!

Ksiądz namówił dziecko do pocałowania trumny zmarłego na COVID-19 biskupa! W sieci pojawiło się szokujące nagranie

Pojawienie się na świecie epidemii koronawirusa znacznie zmieniło znaną wszystkim codzienność. Niemal każda dziedzina życia odczuła na własnej skórze przykre konsekwencje rzeczywistości, w jakiej się właśnie znaleźliśmy. Inaczej wyglądają nawet pogrzeby osób, które zmarły bezpośrednio na COVID-19 lub umierając były zakażone koronawirusem. Jak się bowiem okazuje, takowe pochówki muszą być dokonywane ze szczególnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Niekiedy księża nie godzą się nawet na to, aby tego typu ceremonie odbywały się w kościołach.

ksiądz namówił dziecko do pocałowania

W obliczu takich okoliczności – to, co wydarzyło się w Grecji, jest nie lada skandalem. Mianowicie, jak podaje portal RMF24.pl, ksiądz namówił tam dziecko do pocałowania trumny zmarłego na COVID-19 biskupa. Wcześniej, ciało kapłana do świątyni wnieśli mężczyźni w specjalnych strojach ochronnych.

ZOBACZ TAKŻE: OSOBY Z TĄ CHOROBĄ SĄ SZCZEGÓLNIE NARAŻONE NA ZGON Z POWODU COVID-19! O JAKIE SCHORZENIE CHODZI? BLISKO 1/3 WSZYSTKICH ZMARŁYCH NA KORONAWIRUSA W NASZYM KRAJU, ZMAGA SIĘ Z TYM PROBLEMEM!

Dziecko zachęcone przez księdza, całuje trumnę zmarłego na COVID-19! Zobacz bulwersujące nagranie

Co interesujące, cała uroczystość pochówku biskupa była transmitowana w sieci. Właśnie podczas transmisji, oglądający zauważyli księdza wchodzącego do świątyni z małym chłopcem. Gdy wraz z nim znalazł się już blisko trumny zmarłego 62-letniego biskupa – podniósł dziecko i skłonił je do pocałowania szczelnie zamkniętego wieka.

Wszystko można zobaczyć poniżej:

Poza samym faktem pocałowania trumny, internauci zwrócili uwagę także na sposób, w jaki kapłan podniósł dziecko. Wielu osobom bardzo się to nie spodobało. Mimo wszystko, największa uwagę i tak przyłożono do zupełnego zlekceważenia zasad higieny. Na domiar złego, trumnę pocałował jeszcze ksiądz, który do świątyni wszedł z maluchem.

Całą transmisję z obrzędów, których fragment widoczny jest powyżej, prezentujemy tutaj:

źródło: Facebook, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.