Osoby z tą chorobą są szczególnie narażone na zgon z powodu COVID-19!

osoby z tą chorobą

Osoby z tą chorobą są szczególnie narażone na zgon z powodu COVID-19! Jak podaje portal o2.pl, aż 1/3 zgonów związanych z koronawirusem, to osoby właśnie z tym schorzeniem. Ostrzeżenie dotyczy rzecz jasna cukrzyków. Portal o2.pl przytaczając zatrważającą statystykę, powołuje się między innymi na słowa profesora Grzegorza Dzida z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Cukrzyca nie ma wpływu na zwiększenie ryzyka zakażenie, jednak gdy do tego dojdzie, konsekwencje mogą być tragiczne.

Osoby z tą chorobą są szczególnie narażone na zgon z powodu COVID-19! O jaką dolegliwość chodzi?

Osoby chore na cukrzycę są szczególnie narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem. Choć o tym, że przebieg choroby w przypadku cukrzyków jest dość poważny informowano już wcześniej, teraz opublikowano zatrważające statystyki potwierdzające tę tezę. Jak podaje portal o2.pl, aż jedna trzecia wszystkich osób, które zmarły na COVID-19, cierpiało na cukrzycę typu 2.

To wszystko sprawia, że cukrzycy muszą być szczególnie ostrożni, aby ustrzec się zakażenia. Co jednak ważne, to że mamy cukrzycę, nie oznacza, że łatwiej się zarazimy. Jednakże, jeśli już do tego dojdzie, przebieg zakażenia może okazać się dużo poważniejszy, niż mogłoby się wydawać. O tym także informuje o2.pl, powołując się na profesora Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE: SEZON NARCIARSKI ZABLOKOWANY? FANI ZIMOWEGO SZALEŃSTWA MOGĄ BYĆ ZROZPACZENI – RADIO RMF FM DOTARŁO DO BARDZO CIEKAWYCH, ALE JESZCZE NIEOFICJALNYCH DONIESIEŃ! WSZYSTKO ZALEŻY OD ILOŚCI DOBOWYCH ZAKAŻEŃ

Najbardziej narażone osoby zmagające się z cukrzycą typu 2. Dlaczego tak się dzieje?

Jak się okazuje, najczęściej narażone na ciężki przebieg zakażenia są osoby z cukrzycą typu drugiego. Na o2.pl można przeczytać, że tylko w Polsce z tym schorzeniem zmaga się aż około 3 milionów osób, natomiast na całym świecie – grubo ponad 460 milionów osób.

Dlaczego właśnie osoby z cukrzycą są w największej grupie ryzyka? Jak się okazuje, przez pandemię wiele z nich zrezygnowało z dotychczasowego leczenia. Jako jeden z powodów, podaje się między innymi gorszy dostęp do recept na niezbędne leki. Dodatkowo pandemia mogła zaburzyć dotychczasowe nawyki i tryb życia, które mogły pomagać w skutecznym zwalczaniu cukrzycy.

Mało tego, niektórzy porzucają sprawdzone metody leczenia kosztem wyszukanych w sieci domowych sposobów. Te niestety nie przynoszą oczekiwanych skutków.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.