Premier zapowiedział otwarcie galerii handlowych! Jakie zmiany przed nami?

szalony projekt pis

Szykują się kolejne zmiany. Rząd postanowił powoli luzować obostrzenia, a premier zapowiedział otwarcie galerii handlowych już od przyszłej soboty, czyli 28 listopada. Co z siłowaniami, gastronomią i kinami?

Premier zapowiedział otwarcie galerii handlowych!

Sytuacja w naszym kraju wciąż nie jest stabilna. Śmiertelny koronawirus nie daje za wygraną, a chorych jak i ofiar stale przybywa. Przypomnijmy, że od początku pandemii odnotowano w naszym kraju aż 834 475 przypadków, z czego aż 13 288 to ofiary śmiertelne. Od kilku tygodni każdego dnia przybywa około 20 tys. kolejnych chorych. Mimo, że najgorsza fala już za nami, a sytuacja nieco się polepszyła, wciąż obowiązuje nas wiele restrykcji.

ZOBACZ TAKŻE: MOŻLIWY LOCKDOWN NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA? NOWE REKOMENDACJE I ZALECENIA 

Na dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział powolne luzowanie obostrzeń. Właśnie rozpoczął się etap zwany „etapem odpowiedzialności”, który ma potrwać od 28 listopada do 27 grudnia. Premier mówił również o „100 dniach solidarności”.

Przed nami okres, który nazywamy 100 dni solidarności. To dlatego, że na koniec tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka, nawet jeśli nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić, to duża część populacji zaszczepieni pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń. Musimy uzbroić się w pokorę – powiedział premier.

Ponadto premier zapowiedział otwarcie galerii handlowych już od przyszłej soboty, czyli 28 listopada. Niestety branża gastronomiczna, kina, teatry, siłownie jak i branża wydarzeń kulturalnych wciąż pozostają zamknięte.

Rząd zdecydował się na odważny ruch, jakim jest otwarcie praktycznie całego sektora handlowego. Jeśli chodzi o inne formy działalności gospodarczej, to ze względu na to, że tam poziom kontaktów, bliskość jest tak intensywna, że grozi to do powrotu do bardzo wysokiej średniej zakażeń, tam musimy uzbroić się w cierpliwość – dodał wicepremier.

źródło: twitter.com, gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.